НОРВЕШКА НЕ ГРЕШИ: Холанд наставио да решета, Шведска пала у скандинавском дербију

12. 06. 2022. у 20:15

ФУДБАЛСКА репрезентација Норвешке наставила је да ређа победе, пошто је у четвртом колу Б дивизије Лиге нација савладала Шведску са 3:2.

Поново је блистао Ерлинг Холанд и показао зашто је један од најбољих нападача на свету. Најбољи играч селекције коју са клупе предводи Стале Солбакен постигао је два гола на овој утакмици, а укупно је до сада пет пута тресао противничке мреже.

Нови нападач Манчестер ситије је већ у 10. минуту довео Норвежани до предности. Потом је у 54. минуту дуплирао предност поготком са беле тачке.

То је мало тргло Швеђане који су у 62. минуту успели да смање резултат преко Емила Форсберга. Ипак, радост гостију није дуго трајала, пошто је Александар Серлот у 77. минуту практично решио питање победника.

Коначан после грешке голмана домаћих Ниланда у петом минуту надокнаде поставио је Ђокерес коме није било тешко да убаци лопту у празну мрежу.

Норвешка после ове победе заузима прво место на табели са 10 бодова, четири више од Србије која тек треба да одигра меч против Словеније у Љубљани.

БОНУС ВИДЕО: Разочаравајуће празне трибине на премијери Србије у лиги нација

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45