СРБИЈИ САМО БОД У ЉУБЉАНИ: "Орлови" доминирали, па за пет минута све просули (ВИДЕО)

12. 06. 2022. у 19:48 >> 22:47

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије одиграла је нерешено у Љубљани против Словеније - 2:2 у четвртом колу Б дивизије Лиге нација.

СРБИЈИ САМО БОД У ЉУБЉАНИ: Орлови доминирали, па за пет минута све просули (ВИДЕО)

"Орлови" су одиграли одличну утакмицу, осим почетних девет минута другог дела када је концентрација била на минимуму што је ривал искористио и у размаку од пет минута постигао два гола.

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија су одлично ушли у меч. Од старта су кренули са жестоким нападима ка голу Јана Облака и награда за такву игру стигла је већ у 8. минуту када је Андрија Живковић побегао Сикошеку и главом сместио лопту коју је послао Филип Младеновић у гол ривала. Добио је један незгодан ударац том приликом фудбалер ПАОК-а, па је на старту другог дела остао у свлачионици.

Није Србија ту стала, већ је наставила да напада. На семафору је стајало 0:2 у 35. минуту када је Александар Митровић опет главом погодио мрежу ривала. Био је 46. гол у репрезентативном дресу најбољег стрелца у историји наше земље. То је уједно био и резултат првог полувремена.

Оно што је занимљиво је то да је Србија дала Словенији шест голова у две утакмице, а пет их је постигнуто главом. Једини који је ногом био стрелац је Немања Радоњић.

После изврсног првог дела ништа није наслућивало да ће "орлови" упасти у проблем. Ипак, то се десило. Кобних пет минута било је пресудно да наша репрезентација из Љубљане оде са само једним бодом.

Словенија је на практично идентичан начин постигла два гола. Продор по левој страни, повратна лопта и погодак. Стрелци су били најпре Гнезда Черин, а потом и Шешко.

До краја меча је Србија покушала да дође до три бода. Стојковић је у нападу упарио Митровића и Јовића, али до промене резултата није дошло.

"Орлови" су други на табели са седам бодова, три мање од лидера Норвешке, Словенија је четврта са два, док трећепласирана Шведска има три.

Словенија - Србија 2:2 (0:2).

Стадион: "Стожице". Судија: Маурицио Маријани (Италија). Стрелци: Гнезда Черин у 48. и Шешко у 53. минуту за Словенију - Живковић у 8. и Митровић у 35. минуту за Србију. Црвени картон: Рајковић (Србија) у 90. минуту ван терена.

СЛОВЕНИЈА (3-4-1-2): Облак - Брекало (од 46. Балковец), Бијол, Мевља (од 84. Горенц Станковић) - Карничник, Черлин, Куртић, Сикошек (од 78. Вербич) - Зајц (од 46. Црнигој) - Шешко, Челар (од 46. Шпорар).

СРБИЈА (3-4-2-1): В. Милинковић Савић - Миленковић, Вељковић, Павловић - Живковић (од 46. Радоњић), Максимовић (од 85. Рачић), Грујић (од 66. С. Милинковић Савић), Младеновић (од 56. Јовић) - Лукић (од 56. Костић), Тадић - Митровић.

Друго полувреме: Словенија - Србија 2:2

90+6' - Крај утакмице!

90' - Меч је продужен шест минута, а црвени картон је добио резервни голман Предраг Рајковић који је приговарао четвртом судији. Он неће моћи да брани на нареном мечу Лиге нација.

85' - У финишу сусрета на терену је Урош Рачић, док је меч окончао Немања Максимовић.

76' - Лепо је хтео Тадић. Ухватио је волеј искоса са десне стране, али лопта је отишла поред гола Јана Облака.

69' - Ево те дуго чекане прилике. Митровић је сјајо скочио после центаршута Тадића, но није добро захватио лопту која је отишла поред гола ривала, па до промене резултата није дошло.

67' - Кренула је Србија поново да напада. Делује да је само питање времена када ће "орлови" озбиљније запретити ривалу.

Немања Максимовић/ФОТО: АП

66' - Утакмица је готова за Марка Грујића, а 34. пут у националној селекцији заиграо је Сергеј Милинковић Савић.

61' - Митровић је запретио на једној, а потом Шешко на другој страни. Ипак, није дошло до промене резултата.

56' - Две промене прави селектор Стојковић. Младеновића је заменио Лука Јовић, а Филип Костић је на терен ушао уместо Саше Лукића.

54' - Словенија је експресно дошла до изједначења. Опет продор по левој страни, повратна лопта и лака егзекуција за Шешка. Не може да радује то што је Србија у размаку од пет минута примила два гола.

51' - Штета за пропуштену прилику. Митровић је дошао до лопте, одлично шутирао са 16 метара, али се Облак извио и одбио је у корнер. Ипак гол би био поништен пошто се нападач Србије налазио у недозвољеној позицији.

48' - Резервиста Шпорар је прошао по левој страни, оставио је сјајну повратну лопту Гнезди Черину коме није било тешко да из одличне позиције затресе мрежу "орлова".

46' - Пикси је одмах направио једну промену. Уместо Андрије Живковића по десној страни терена играће Немања Радоњић.

Прво полувреме: Словенија - Србија 0:2

45' - Крај првог полувремена!

35' - Мајсторија Тадића и егзекуција Митровића. Капитен се на фантастичан начин ослободио чувара, а нападач Фулама је невероватно скочио и главом дошао до 46. поготка у репрезентативном дресу.

30' - Ево прве прилике за домаће и одличне интервенције Милинковић-Савића. Шешко је шутирао са око 20 метара, но лопту је у корнер одбио чувар мреже Торина.

27' - Нема у овим тренуцима много узбуђења. "Дежела" покушава да пребаци тежиште игре на половину ривала, али голман "орлова" још увек није морао озбиљније да интервенише.

21' - Закаснио је Живковић да затвори Сикошека, па је леви бек Словеније изнудио фаул. Домаћин има прилику да запрети, пошто је удаљеност од гола Вање Милинковић-Савића је 17 метара. Јасмин Куртић је шутирао, но одлично је реаговао живи зид.

18' - Прва опасност по гол "орлова". Домаћин је прошао кроз средину, али у последњем тренутку је испред Шешка реаговао Младеновић и отклонио опасност.

13' - Лепа замисао фудбалера Србије. Комбинаволи су из слободног ударца Живковић и Тадић, но ударац капитена "орлова" није био довољно прецизан да стави на муке једног од најбољих голмана света.

11' - Добра ствар за селектора Стојковића је та да се фудбалер ПАОК-а вратио на терен. Јасно је да ударац није изазвао проблеме због којих не би наставио сусрет.

8' - Србија је повела у Словенији. Сјајно је са леве стране центрирао Филип Младеновић, а на другој страни Сикошеку је победао Андрија Живковић и главом послао лопту у мрежу. Ипак, оно што може да брине је то да је добио жесток ударац у главу.

6' - Прва опасност по гол Словеније. Тадић је извео слободан ударац, Митровић је шутирао главом, али је лопта завршила у наручју Јана Облака.

4' - За сада се испитују снаге. Нема опасности по голмане. Србија је покуашала да запрети, али је после центаршута Младеновића лопту очистио Бијол.

1' - Почела је утакмица у Љубљани, а први са центра су кренули фудбалери Србије.

Уочи меча:

Селектор "олрова" Драган Стојковић Пикси промешао је карте за утакмицу на стадиону "Стожице" у Љубљани.

Наша селекција се налази у серији од две победе и противе "дежеле" имају амбицију да тај низ наставе.

Ове две репрезентације су одиграли меч на стадиону "Рајко Митић" пре седам дана када је наш национални тим славио са 4:1.

Нема сумње да је Србија и сада фаворит упркос томе што је селектор Стојковић промешао карте. Ипак, сви играчи који су играли у досадашње три утакмице су показали да на њих озбиљно може да се рачуна.

Састави:

СЛОВЕНИЈА (3-4-1-2): Облак - Брекало, Бијол, Мевља - Карничник, Черлин, Куртић, Сикошек - Зајц - Шешко, Челар

СРБИЈА (3-4-2-1): В. Милинковић Савић - Миленковић, Вељковић, Павловић - Живковић, Максимовић, Грујић, Младеновић - Лукић, Тадић - Митровић.

БОНУС ВИДЕО: Разочаравајуће празне трибине на премијери Србије у лиги нација

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17