ВЕЛЕОБРТ У МАДРИДУ: Сви су Јовића видели са коферима у рукама, а данас...

В. П.

11. 06. 2022. у 21:39

ФУДБАЛЕР Реал Мадрида Лука Јовић искусио је на својој кожи истинску тортуру од стране челника и руководства "краљевског клуба". Тако да су га многи већ видели са коферима у рукама, који воде што даље од Мадрида, али сада стижу другачије гласине из престонице Шпаније.

У канцеларијама "Сантјаго Бернабеуа" су презадовољни "препородом" Јовића у репрезентативном дресу Србије и не искључују да га задрже. Такву вест пренео је данас ексклузивно "Дефенса централ", сајт који се бави искључиво инсајдерским информацијама унутар табора првака Европе.

У последњим утакмицама у Лиги нација, нападач је јасно ставио до знања фудбалској планети да инстинкт за гол је нешто урођено и послао поруку свим дефанзивцима колико мало простора му је потребно да покаже свој истанчани њух за гол.

У Реал Мадриду су увек имали супротстављена осећања и односе према Луки Јовићу. Српски нападач је у Ајнтрахту из Франкфурта и у репрезентацији показао да је гол-машина, која предаторски вреба гол противника, али у Реал Мадриду од њега очекују више.

Ове сезоне није имао много минута, али оне коју је имао је коректно користио. Морао је да изађе на терен у Сан Себастијану без загревања, да би заменио повређеног Бензему, а Реал Мадрид је победио 0-2 уз његов гол и асистенцију. У следећој утакмици, против Атлетико из Мадрида, такође је уписао добру минутажу.

Фото Instagram/lukajovic

У фебруару се поново повредио Карим Бензема, али се Анћелоти одлучио за опцију лажне деветке, остављајући Јовића на клупи, на за многе несхватљив начин. Србину је потребно више континуитета да се докаже, али је веома тешко са Каримом Бенземом испред. Француз је ове сезоне постигао 44 гола и буквално на својим плећима носио "краљевски тим".

Познато је да српски голгетер није у плановима Карла Анћелотија, али и то је нешто што је подложно промени очигледно. Пре пар дана су шпански медији брујали о томе да не постојим тим који је спреман да издвоји 30 милиона фунти за његове услуге, па касније да је на корак од Хетафеа, а данас се већ цео наратив око Звездиног детета променио.

Реал Мадрид својевремено је платио 63 милиона Ајнтрахту, за потпис који требало да Јовића задржи у престоници Шпаније минимум до 2025. године. Актуелни прваци Европе већ су уклонили Бејла, Иска и Марсела са платног списка који је био преоптерећен, па су смањили текуће трошкове, како би се суочили са будућим изазовима у преговарању за жељене мете.

Лука Јовић је минулу сезону завршио са 19 одиграних утакмица. Укупно је одиграо само 551 минут, па је било готово немогуће да покаже свој квалитете које несумњиво поседује.

Постигао је један погодак и уписао три асистенције.

БОНУС ВИДЕО: Прослава титуле Лиге шампиона на тргу у Мадриду