НИКО НИКАД КАО СРБИН: Бивши фудбалер Звезде исписао историју МЛС-а

30. 05. 2022. у 09:01

Фудбалери Лос Анђелес Галаксија победили су Остин 4:1 у утакмици МЛС лиге, а утакмицу је обележио српски нападач Дејан Јовевић, који је постигао два гола и имао две асистенције.

Остин је повео у 53. минуту преко Фагундеза, а онда је Јовељић ушао у игру у 57. минуту.

Бивши фудбалер Црвене звезде је у 61. минуту асистирао петом Чичариту за изједначење. Само три минута касније Јовељић је постигао гол, а други пут у листу стрелаца уписао се у 88. минуту. Коначан резултат је поставио Алварез у 90. минуту и то на асистенцију маказицама српског фудбалера, који је на овом мечу "зарадио" и жути картон.

Јовељић је постао први играч у историји МЛС-а који је ушао са клупе за резервне играче и учествовао у четири гола свог тима.

Он је уједно постао први фудбалер ЛА Галаксија још од Мајка Мегија 2016. године који је дао гол и асистенцију након уласка са клупе.

ЛА Галакси се налазе на петом месту на табели Западне конференције МЛС лиге.

Јовељић (22) је члан америчког клуба од прошле године, а српски нападач је на 26 утакмица постигао пет голова.