ВАЖНА ПОБЕДА "ОРЛИЋА": Србија срушила Турску, четвртфинале Европског првенства је близу

20. 05. 2022. у 15:45

КАДЕТСКА фудбалска репрезентација Србије победила је Турску са 2:1 на Европском првенству и начинила велики корак ка пласману у нокаут фазу.

ВАЖНА ПОБЕДА ОРЛИЋА: Србија срушила Турску, четвртфинале Европског првенства је близу

Сјајно су "орлићи" ушли у меч. Играли су агресивно и углавном на половини Турске. Управо је такав стил игре омогућио изабраницима Радована Кривокапића да дођу до предности.

Ривала су притиснули Бубањ и Милошевић, лопта је дошла до Шљивића који је сјајним продором ушао у шеснаестерац ривала и пласирао лопту у доњи десни угао мреже Бајрама. Било је затим неколико лепих покушаја после прекида и добро изведених удараца Станковића, али резултат се није мењао све до пред крај полувремена. Пробили су турски играчи по десној страни, уследила је повратна лопта и реализација Узуна.

Станковић је прекинуо акцију Турске, лопта је некако дошла до Милошевића који је изашао један на један са голманом Бајрамом, лаганом финтом успео је да га заобиђе и практично ушета са лоптом у гол.

Вреди поменути и то да је Јилдирим у шестом минуту надокнаде добио црвени картон и тако још више олакшао посао Србији, иако је меч практично био готов.

"Орлићи" сада имају четири бода, баш као и Шпанија. На трећем месту је Белгија са два бода, док Турска нема ниједан.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00