ХАРИ КЕЈН СРУШИО АРСЕНАЛ: Сан "певаца" о Лиги шампиона још живи (ВИДЕО)

12. 05. 2022. у 22:54 >> 22:54

Фудбалери Тотенхема и Арсенала састали су се у одложеној утакмици енглеског шампионата, која је спустила завесу на 36. коло. Тотенхем је однео три круцијална бода у великом лондонском дербију победивши резултатом 3:0.

ХАРИ КЕЈН СРУШИО АРСЕНАЛ: Сан певаца о Лиги шампиона још живи (ВИДЕО)

Певци су од прве секунде преузели иницијативу, у за њих утакмици сезоне коју су играли са императивом победе.

Једина солуција по којој су снови о Лиги шампиона могли да остану у домену реалног била је да вечерас узму три бода директном конкуренту.

Арсеналова одбрана у многоме је кумовала томе да изабраници Антона Контеа прво полувреме реше у своју корист.

Прво је десни бек Седрик Соареш срушио неопрезно Сона Хеунг Мина у казненом простору. Хари Кејн такве поклоне са лакоћом користи, па је непосредно након тога са беле тачке послао голмана Арона Рамсдејла у погрешну страну и најавио лоше вече за "топџије".

Штопер гостију Роб Холдинг додатно је уздрмао своје саиграче када је због другог жутог картона морао да оде на туширање већ у 33. минуту. Само четири минута након тога већ је било 2:0, а на семафору исто име. Хари Кејн је дочекао ударац из угла на даљој стативи, показао одличну антиципацију, која му је помогла да поново савлада немоћног голмана Арсенала.

На коначних 3:0 повисио је човек који објективно игра у најбољој форми у Премијер лиги, Сон Хеунг Мин је дочекао неспретну интервенцију дефанзиваца градског ривала и десном ногом пласирао лопту у сам угао Арсеналовог гола.

У наредном колу Тотенхем игра код куће са Банрлијем који "јури" опстанак, док Арсенал иде на неугодно гостовање у Њукасл, меч у коме неће имати право на кикс.

Standings provided by SofaScore LiveScore

БОНУС ВИДЕО: Ко је Ерлинг Халанд најтраженији фудбалер на свету?

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00