ПАРТИЗАН У ФИНАЛУ КУПА: Црно-бели преко Војводине до меча за трофеј (ВИДЕО)

11. 05. 2022. у 18:23

ПАРТИЗАН је успео да се пласира у финале Купа Србије, пошто је на свом терену победио Војводину са 2:1.

Ова утакмица као да је пресликана као она која се одиграла у суботу у првенству. Не само да је решена идентичним резултатом, него су црно-бели одиграли сјајно прво и не баш добро друго полувреме.

Изабраници Александра Станојевића су после првих 45 минута могли да имају три, четири гола предности, али то није дозволио феноменални Емил Роцков који је у том делу меча уписао чак осам одбрана.

Ипак, за два ударца домаћег тима није имао решење. Рикардо је 35. пут успео да се упише у стрелце ове сезоне у свим такмичењима. Сјајно је по десној страни прошао Лазар Марковић, оставио лопту за нападача црно-белих коме није било тешко да у четвртом минуту погоди за 1:0. Иначе, нападач са Зеленортских Острва се изједначио са легендарним Матејом Кежманом по броју погодака у једној сезони.

После низа промашаја Партизана - Натхо, Здјелар, Марковић... предност је дуплирана у 43. минуту када је Квинси Мениг постигао фанстатичан гол и омогућио клубу из Хумске да мирно оде на паузу.

Када се очекивало да домаћин настави у истом ритму, уследио је шок. Одличан контранапад гостију окончан је поготком Дејана Зукића који је искорисио асистенцију Вељка Симића.

Ипак, Војводина није успела до краја сусрета озбиљније да угрози ривала, па до промене резултата није дошло.

Партизан се на овај начин пласирао у осмо везано финале Купа, а тамо ће играти против победника меча Црвена звезда - Нови Пазар.

Партизан - Војводина 2:1 (2:0).

Стадион: Партизана. Гледалаца: 3.850. Судија: Станко Остраћанин. Стрелци: Рикардо у 4., Мениг у 43. за Партизан - Зукић у 53. минуту за Војводину

ПАРТИЗАН: Стевановић – Миљковић (од 59. Лутовац), Милетић, Вујачић, Урошевић – Јевтовић (од 26. Јојић), Зђелар – Марковић (од 81. Холендер), Натхо (од 59. Терзић), Мениг (од 81. Јовић) – Рикардо

ВОЈВОДИНА: Роцков – Лазаревић, Јеличић, Стевановић (од 73. Kовачевић), Ђорђевић (од 52. Бјековић) – Максимовић (од 65. Нешковић), Топић – Вукадиновић (од 46. Kабић), В. Симић, Зукић – Матић (од 65. Вукчевић).

Друго полувреме: Партизан - Војводина 2:1

90+3' - Крај утакмице!

87' - Велика прилика за Партизан поново није искоришћена. Одличну повратну лопту је добио Терзић од Рикарда. Добро је шутирао, али је лопту са линије избацио Бјековић.

79' - Нема много узбуђења од тренутка када су гости смањили резултат. Партизан чува предност, не ствара много прилика. Новосађани покушавају да запрете, али то им за сада не иде.

68' - Распламсала се игра. Доста агресивно се игра на обе стране. А сада су оба тренера "пожутела", пошто је и Александар Станојевић због приговора уписан у бележницу судије Остраћанина.

62' - Извео је добро конрер Јојић, на првој стативи скочио Немања Милетић, ипак шутирао је мало поред гола.

58' - Двоструку измену прави Станојевић. Уместо Миљковића и Натха на терену су Александар Лутовац и Никола Терзић.

52' - Шок у Хумској. Војводина је смањила на 2:1 преко Дејана Зукића. Сјајан контранапад гостију. Као брзи воз је пробио Симић, одлично упослио капитена Новосађана који је одличним ударцем искоса са леве стране преполовио вођство црно-белих.

51' - Прву измену извршио је и Драган Радојичић. На терену је Марко Бјековић, а утакмица је завршена за Стефана Ђорђевића.

46' - Почело је друго полувреме!

Прво полувреме: Партизан - Војводина 2:0

45' - Крај првог полувремена!

43' - Мајсторија Менига за 2:0. Примио је лопту на левој страни, повукао је ка средини и послао неодбрањив ударац из леђа данас свемоћног Роцкова.

41' - Нови опасан напад домаћих. Ударац је опробао и Квинси Мениг, но и он је наишао на непробојан зид, звани Емил Роцков.

38' - Још једна сјајна контра је пропала због тога што Натхо није додао добро лопту Марковићу. Иначе, судија Станко Остраћанин већ је показао четири жута картона. У Војводини су опомене зарадили Зукић, Јеличић и тренер Радојичић, а код црно-белих Александар Миљковић.

34' - Нествари Роцков је спустио ролетну. Здјелар је одлично тукао са 16 метара, но сјајно се бацио голман Војводине и поново спречио домаће да оду на два гола предности.

30' - Иначе, Александар Станојевић је пре неколико минута направио прву промену. Терен је због проблема са вратиом морао да напусти Марко Јевтовић, а њега је заменио Милош Јојић.

28' - Ово већ постаје забрињавајуће за навијаче Партизана. Опет један на један ситуација и опет Емил Роцков брани ударац Лазара Марковића. У домаћем тиму могу само да се надају да неће бити кажњени за ове силне промашаје.

24' - Нестваран промашај Натха. Емил Роцков је очајно реаговао, предао је лопту у ноге Израелцу, а овај је шутирао поред гола из невероватне позиције.

20' - Могла је Војводина да изједначи. Вељко Симић је добро прошао, шутирао из добре позиције, но то није добро урадио и лопта је отишла високо преко гола.

18' - Велика прилика, али и промашај Рикарда. Опет су Новосађани изгубили лопту у опасној зони, Натхо поново сјајно пориграва саиграче. Овога пута је нападач црно-белих прочитан, па је Роцков још једном одлично интервенисао.

15' - Украо је Партизан лопту на половини Војводине, Натхо је проиграо Менига који је из прве покушао са неких 18 метара, али није било пробелема за чувара мреже гостујућег тима.

8' - Фантастичну контру извели су домаћи играчи. Мениг је повукао лопту, одлично проиграо Марковића, који је из изгледне ситуација добро шутирао, али се бацио Роцков и спречио домаће да поведу са 2:0.

6' - Добра акција гостију. Топић је шутирао са неких 14 метара. То није урадио онако како је замислио, па је без проблема интервенисао Стевановић.

4' - Партизан је из прве шансе успео да подигне гол. Ко би други неко Рикардо Гомеш. Сјајно је по десној страни прошао Лазар Марковић, одиграо повратну лопту за нападача црно-белих, овај се наместио и закуцао лопту иза леђа Емила Роцкова. Ово је фудбалеру са Коморских Острва био 35. гол у сезони.

1' - Почела је утакмица у Хумској.

Уочи меча:

Црно-бели су у суботу у првенственом дуелу славили са 2:1 и тако направили одличну увертиру за овај меч.

Ипак, у сусретима у најмасовнијем такмичењу нема поправног, па због тога и једни и други морају бити веома опрезни.

Иначе, Паритзан је у претходних осам година играо финале Купа и нема дилеме да у ову утакмицу улази као фаворит. Не само због тог податка, већ и зато што се ове сезоне у сва три меча савладао Новосађане.

Победник ће у финалу играти против бољег из дуела Црвена звезда - Нови Пазар (среда, 18.30).

Састави:

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Миљковић, Милетић, Вујачић, Урошевић – Јевтовић, Здјелар – Марковић, Натхо, Мениг – Рикардо.

ВОЈВОДИНА (4-2-3-1): Роцков – Лазаревић, Јеличић, Стевановић, Ђорђевић – Максимовић, Топић – Вукадиновић, В. Симић, Зукић – Матић.

БОНУС ВИДЕО: Најгрубље лиге на свету: Суперлига Србије у врху, како стоје остали