НАВИЈАЧИ ЛИВЕРПУЛА ЧУПАЈУ КОСУ: Манчестер сити шампионски јуриша ка одбрани титуле (ВИДЕО)

08. 05. 2022. у 19:46

ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија савладали су на домаћем терену екипу Њукасл јунајтеда у оквиру 35. кола Премијер лиге резлтатом 5:0. На тај начин су се издигли на три бода предности у односу на пратећи Ливерпул и само три кола пре краја јуришају ка одбрани титуле првака Енглеске. Она би била додатно занимљивија да је Ливерпул дан раније победио екипу Тотенхема, али није - било је 1:1.

Домаћини су од прве секунде преузели контролу поседа лопте, сегмента на коме њихов тренер Пеп Гвардиола кроз каријеру увек инсистира.

Одбрана "сврака" капитулирала је већ у 19. минуту, када је незамењиви војник стратега "грађана" Жоао Кансело дочекао на десној стативи дубинско додавање саиграча и главом асистирао Рахиму Стерлингу. Њему са само неколико метара удаљености није било тешко да спроведе лопту у мрежу.

Сити је наставио да меље противника, а предност је дуплирана након далекометног шута Илкаја Гундогана, чији је одбитак дочекао Ајумерик Лапорт и добром антиципацијом себе довео у позицију да шутира у небрањену мрежу немоћног Дубравке.

Да Гвардиолне екипе могу и те како бити опасне из прекида потврдио је дефанзивни везиста, Родри, када је главом дочекао сјајан центаршут Кевина де Брујнеа из корнера и послао лопту у доњи леви угао немоћног чувара мреже "сврака".

Дете клуба из Манчестера, Фил Фоден, је у наставку ушао са клупе и успео да се упише подугачку листу стрелаца голом 90. минуту на асистенцију Зинченка

Коначних 5:0 и тачку на ову причу ставио је Рахим Стерлинг у 93. минуту својим другим поготком, и то на дуго чекану асистенцију скупо плаћеног Џека Грилиша. Сјајна тимска акција за крај демонстрирала је шампионску игру Ситија и подсетила на сав онај прелепи фудбал којим су "грађани" пружали из кола у коло, готово целим током ове сезоне.

Манчестер сити наредни меч игра већ за три дана, када ће ићи на гостовање Вулверхемптон вондерерсима.

Стандингс провидед бy СофаСцоре ЛивеСцоре

БОНУС ВИДЕО: ХИТ СНИМАК! Митрогол послао поруку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45