ПАРТИЗАН НЕ ДА ЗВЕЗДИ ДА СЕ ОДЛЕПИ: Наставља се шампионска трка, црно-бели преживели Крушевац (ВИДЕО)

01. 05. 2022. у 18:25 >> 20:28

ТРИ гола у мрежи Напретка, од којих је један првенац Јевтовића од повратка у Хумску, повратак Ивана Обрадовића и нови деби Љубомира Фејсе за црно-беле, главна су обележја утакмице Напредак - Партизан.

Стрелци су били Рикардо Гомес, Јевтовић и фудбалер Напретка Марјановић, који је у покушају да спречи други гол фудбалера из Зеленортских острва, затресао сопствену мрежу.

Први стрелац шампионата Рикардо, овим голом стигао је на само два гола од Матеје Кежмана на листи најбољих стречаца Партизана у једној сезони, односно пет иза рекордера Сава Милошевића.

Партизан је овим тријумфом задржао какве-такве наде у трци за шампионском титулом и вратио минус два у односу на Звезду која је раније данас савладала Војводину у Новом Саду.

- Нисам незадовољан првим полувременом. ПРимили смо гол после прекида, после нам је пао ритам, гол из прекида, аутогол. Желим много среће Партизану у настравку првенства, жао ми је што нисмо пружили већи отпор - рекао је тренер Напретка Милинковић.

Није крио одушевљење игром и резултатом стратег црно-белих Александар Станојевић после утакмице:

- Ево, већ која је ово утакмица да постижемо три гола, тако да задовољни смо, било је заиста изванредно. И време за игру, и терен изванредан, имали смо све услове да покажемо најбоље од себе. Мислим да смо контролисали утакмицу све време, тако да можемо бити задовољни - рекао је тренер Партизана за ТВ Арена спорт.

А може да буде задовољан Станоје и што је коначно заиграо Љубомир Фејса, зимско појачање од кога се много очекивало. Вратио се после дуге паузе и бивши репрезентативни леви бек ИВан Обрадовић, а радује и игра и залагање које је у завршници утакмице показао талентовани Самед Баждар од кога гробари у наредном периоду могу да очекују велике ствари.

Ток меча могли сте да пратите у преносу уживо:

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ, НАПРЕДАК - ПАРТИЗАН 0:3

89'- Стевановић не дозвољава МАрјановићу да постигне почасни погодак и бар донекле се искупи за аутогол. Била је то последња прилика на утакмици.

86' - Милиметри су били у питању да БАждар постигне суперлигашки првенац. Лепо је гађао уз десну стативу Васиљевићевог голса, али је чувар мреже Напретка крајњим напором спречио погодак.

80' - Мениг је са левог крила послао лопту у средину, Баждар је пропустио лопту кроз ноге, али то није очекивао Терзић па је лепа замисао младог нападача црно-белих  отишла у неповрат.

78'-  Лепа комбинације двојице новајлија на терену. Фејса је лепо упослио младог Самеда Баждара, а овај шутирао незгодно. Имао је мало проблема Васиљевић да укроти овај покушај, али резултат је остао непромењен.

73'- У игру улази Љубомир Фејса уместо Здјелара. Први меч некадашњег репрезентативца од повратка у Партизан. Истовремено, улази и млади Баждар који мења Натха.

70'- Ђуричковић руши Натха на 27-28 метара од гола Васиљевића. Комбинује Израелац са Иваном Обрадовићем на лвом крилу који убацује у казнени простор. Покушао је Рикардо, али је био ометан.

64' АУТОГОЛ НАПРЕТКА! Терзић је украо лопту, стуштио се по десном крилу и упутио лопту на петерац. У жељи да спречи Рикарда да дође до ње, у сопствену мрежу спровео је Марјановић.

61' - После другог гола ПАртизана уследила је трострука измена. Изашли су Лутовац, Лазар Марковић и Јовић, а ушли Иван Обрадовић, Мениг и Терзић.

56' - ЈЕВТОВИЋ!!! Први гол везисте црно-белих по повратку у Партизан. Асистент је био Натхо, а Ђековић је могао и боље да интервенише.

54' - После готово десетоминутне успаванке у наставку, умало да Напредак ни из чега стигне до изједначења. Центаршут са десног крила извео је Марјановић, а Мелуновић није најидеалније захватио главом лопту па она иде преко пречке.

46' - Почео је други део игре.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Партизан има минималну предност после првих 45 минута, захваљујући најбољем стрелцу Рикарду. Иамли су црноп-бели иницијативу и заслужено воде на полувремену. Од почетка су много више претили гости, али голман домаћих Васиљевић је све до 29. минута чувао мрежу. Не може му се ништа замерити ни за примљени гол, јер је Рикардо мајсторски ухватио на полуволеј једну лопту која се одбила до њега после корнера.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ, НАПРЕДАК - ПАРТИЗАН 0:1

42' - Нови покушај Партизана. Комбинасцију Натха и Рикарда није успешно завршио млади Јовић који је после лепог старта у првом тиму Партизана, попустио у завршници сезоне.

36'- Велика прилика за Напредак да доће до изједначења. Ђорђе Јовановић се пробио у шеснаестерац, прво је изблокиран, али лопта му се вратила. Из другог покушаја био је прецизнији али недовољно јако је шутирао па је Стевановић стигао да интервенише.

Ово је 25. гол нападача са Зеленортских острва у Суперлиги, а 33. за Партизан у свим такмичењима ове сезоне.

29' - Р И К А Р Д О!!! ПАртизан води, голом најбољег стрелца лиге.

После корнера лопта му се одбила право на ногу, није оклевао Африканац упутио је одмах ка голу немоћног Васиљевића који је само погледом испратио њен пут у мрежу.

26' - Јевтовић идеално упошљава Јовића, а млади нападач у ситуацији кад је можда могао и да шутира, шаље лопту до Рикарда али га је пребацио.

22' - Натхо је извео "скраћени корнер" са леве стране за Партизан после фаула над Рикардом, али изблокиран је најбољи стрелац Лиге. Уследио је центаршут НАтха из корнера који је Васиљевић избоксовао.

21' - Ево и првог покушаја Напретка. Спремо из слободног ударца, али нејасно је да ли је покушао да упути шут на гол или да упосли некога у гужви испред гола.

18' - Рикардо је могао много боље из изгледне ситуације у кој се нашао, био је непрецизан.

17'- Натхо једини покушава за сада. Опет је изван казненог простора запретио Васиљевићу, али резултат остаје непромењен.

12' - Лазар Марковић пролази лагано по левом боку а онда сече унутра и упошљава Натха, али шут Израелца блокира одбрана Крушевљана.

10' - Саничанин добро интервенише и спречава контру НАпретка по десном крилу.

8' - Прва интервенција Васиљевића на утакмици. Покушао је Натхо са полудистанце, али слабијом ногом. Лак плен за чувара мреже Крушевљана.

1' - Почела је утакмица након минута ћутања поводом смрти Ивице Осима, легенде југословенског фудбала и бившег тренера црно-белих. Први напад извели су фудбалери Партизана.

НАПРЕДАК - ПАРТИЗАН 0:3

(Рикардо 29', Јевтовић 56' Марјановић 64'аг)

Стадион: Младости

Судија: Станко Остраћанин

НАПРЕДАК (4-2-3-1): Васиљевић – Мршић, Ђековић, Којичић, Спремо – Марјановић, Миловановић – Јовановић, Ђуричковић, Младеновић – Мелуновић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Живковић, Милетић, Саничанин, Лутовац (од 62. Обрадовић) – Зђелар (од 73. Фејса), Јевтовић – Марковић (од 62. Мениг), Натхо (од 73. Баждар), Јовић (од 62. Терзић) – Рикардо.

УОЧИ МЕЧА

Тренер Партизана Александар Станојевић очекује много другачију утакмицу и агресивнији Напредак него што је то било на недавној утакмици ових ривала у Београду.

- Изузетно поштујемо Напредак, дају максимум, боре се за респект. Надам се да ће бити све фер и коректно, да ће бити фудбалски амбијент. Очекујем фер-плеј и једну праву утакмицу - поручио је Станојевић.

Станојевић је за овај дуел промешао карте. У тиму неће бити "стандардних" Менига, Вујачића, Миљковића, док је изостанак Јојића можда и очекиван после догађаја на утакмици против ТСЦ.

Стевановић - Живковић, Саничанин, Милетић, Лутовац - Здјелар, Јевтовић, Натхо - Марковић, Јовић, Рикардо

Напредак игра са следећих 11:

Васиљевић - Ђуричковић, Спремо, Мршић, Младеновић, Ђековић, Марјановић, Којичић, Миловановић, Јовановић, Мелуновић

Црно-бели су пре мање од два месеца "кикснули" против Напретка у Хумској (0:0), а после меча "дигла се прашина" због недосуђеног пенала после прекршаја над Немањом Јовићем.

- То је нешто што је обележило утакмицу. Нисмо лоше почели, играли смо све време на њиховој половини, били доста бољи - изјавио је Станојевић на конференцији за медије.

Остаје жал због свега тога и гнев што нам се све издешавало, јер смо све поштено одрађивали, додао је он.