ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Фејенорд и Олимпик приредили спектакл уз невиђен кикс, Мурињо "певајући" из Енглеске (ВИДЕО)

28. 04. 2022. у 22:56

У четвртак су одиграни први мечеви полуфинала Лиге конференција.

ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Фејенорд и Олимпик приредили спектакл уз невиђен кикс, Мурињо певајући из Енглеске (ВИДЕО)

Истински спектакл виђен је у Ротердаму, где је Фејенорд савладао Олимпик из Марсеља са 3:2 (2:2), док су Лестер и Рома одиграли 1:1.

Фејенорд, који је из овог такмичења избацио Партизан, повео је са 2:0 већ после 20 минута игре, јер је Десерс најпре у 18. искористио асистенцију петом Синистере, који се потом и сам уписао у стрелце, два минута касније, када није успела офсајд-замка ривала.

Међутим, гости из Француске су брзо узвратили ударац.

Најпре је Диенг био изузетно прецизан у 28. минуту, на додавање Бакамбуа, после ког је упутио неодбрањив ударац са 18 метара, а онда је Жерсон поравнао резултат пет минута пред велики предах, и то нашавши се на правом месту после једног одбитка.

Победу холандском тиму донео је Десерс у првом минуту наставка меча, јер су гости извели лопту с центра тако што су почели да је враћају све до голмана, а последње додавање је било изузетно лоше, па је домаћин то и казнио.

Када је реч о мечу у Лестеру, Жозе Мурињо је испрва имао више разлога за радост од колеге Брендана Роџерса, јер је Пелегрини, убацивши се правовремено по левој страни, донео Роми предност у 15. минуту, но на реванш ће се ићи с егал резултатом, јер је у 67. Лукан поравнао на 1:1, и то са два, три метра, мада је накнадно гол, тј. аутогол, приписан Манћинију.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама