ЗВЕЗДА СЕ ВРАТИЛА НА ПРВО МЕСТО: Мајсторија Бена пресудила Чукаричком, повредио се Борјан (ВИДЕО)

27. 04. 2022. у 18:12 >> 20:25

ЦРВЕНА звезда се вратила на прво место Суперлиге Србије, пошто је у трећем колу плеј-офа победила Чукарички са 1:0 на стадиону "Рајко Митић".

Нису црвено-бели блистали, али за Дејана Станковића и његове изабранике је најважније да су освојили нова три бода. Јунак тријумфа био је Ел Фарду Бен.

Пре гола домаћи су имали једну праву прилику, али ударац Милана Павкова је завршио на стативи.

Мучила се Звезда да откључа браву ривала, а онда је на сцену ступио фудбалер са Коморских Острва. Играо се 40. минут, лопта се одбила од Катаија и дошла до Бена који се сјајним дриблингом ослободио Тошића и закуцао лопту иза леђа Новака Мићовића.

Није се много тога променило ни у наставку утакмице. Домаћин је контролисао ситуацију на терену. Предност су могли да дуплирају Мирко Иванић и Охи, али нису били прецизни из изгледних позиција, те до промене резултата није дошло.

Бригу на највећем стадиону је изазвала повреда Милана Борјана. Сударио се са Страхињом Ераковићем. Дуго му се указивала помоћ, но смогао је снаге да настави утакмицу, иако се отежано кретао.

"Маракана" је могла да замени у 88. минуту. Ераковић се оклизао, искористио је то Савић изашао очи у очи са каптеном Звезде. Но, његов покушај је изблокирао Милан Гајић.

До краја утакмице узбуђења није било, па су црвено-бели остали на два бода више од вечитог ривала који је данас убедљиво савладао ТСЦ са 4:1.

Звезда сада има 88 бода, а Паритзан 86. Чукарички је трећи са 54.

Ц. звезда - Чукарички 1:0 (1:0)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: 2.500. Судија: Момчило Марковић. Стрелац: Ел Фарду Бен у 40. минуту.

Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан – Гајић, Ераковић, Драговић, Родић – Саного, Канга (од 91. Панков) – Бен (од 65. Срнић), Иванић, Катаи (од 91. Крстичић) – Павков (од 65. Охи).

Чукарички (4-2-3-1): Мићовић – Роган, Пушкарић, Шапић, Тошић – Мијаиловић, Ковач (од 90. Белић) – Стевановић (од 58. Рогановић), Лукић (од 58. Ергелаш), Савић – Аганспахић.

Друго полувреме: Ц. звезда - Чукарички 1:0

90+5' - Крај утакмице!

90' - Капитен домаћег тима је поново остао да лежи. Очигледно да га нога још увек мучи. Ипак, он и даље остаје да брани.

88' - Велика прилика за Чукарички. Оклизнуо се Ераковић, а млади играч "брђана" Савић се нашао очи у очи са Борјном, али је Гајић у последњи час уклизао и спречио госте да дођу до изједначења.

82' - На трави се после дуела са Катаијем нашао и фудбалер гостију Тошић. Баш као и Борјан и он је наставио утакмицу.

80' - Први жути картон на утакмици добио је Милан Гајић. Оштро је стартовао десни бек домаћих и оправдано је зарадио картон.

76' - Велика прилика за Охија. Гајић је прошао по десној страни, упослио Норвежанина, али је лопта после његовог покушаја отишла поред гола Мићовића.

74' - Наставила се утакмица, голман црвено-белих је устао и остао да брани. Но, и даље се отежано креће.

71' - Навијачи Звезде скандирају Борјану који још увек није устао, али чини се да ће моћи да настави утакмицу. Предуго већ траје прекид.

67' - Опет је Борјан остао да лежи на трави. Овога пута после судара са саиграчем Страхињом Ераковићем.

64' - Прве измене прави и Дејан Станковић. Охи је заменио Павкова, а Срнић на терен ушао уместо Бена.

60' - Борјан је бар за сада устао и наставио утакмицу. Делује да ће моћи да остане на терену до краја меча.

59' - На повреду се жали Борјан. Лекари су ушли на терен да укажу помоћ капитену, који има проблем са квадрицепсом.

58' - Двоструку измену прави Милан Лешњак. Рогановић и Ергелаш су ушли у игру, док је утакмица завршена за Лукића и Стевановића.

55' - Сјајна акција Звезде. Родић-Катаи-Иванић. Ударни трио црвено-белих. Звездина десетка је упослила Иванића, чији ударац је из одличне позиције одбранио Мићовић, а домаћи су од свега добили само корнер.

52' - Опасан напад Чукаричког. Роган је центрирао са десне стране, Савић је пробао да дође до лопте, али га је омео Гајић, да би у наставку акције ударац Лукића без већих потешкоћа зауставио Борјан.

48' - Први корнер у наставку, а укупно пети извели су домаћи. После центаршута Канге створила се велика гужва не пет метара од гола гостију. Акцију је лошим ударцем завршио Катаи.

46' - Почело је друго полувреме. Тренери нису направили ниједну промену, па ће истих 11 на обе стране почети овај део сусрета.

Прво полувреме: Ц. звезда - Чукарички 1:0

45' - Крај првог полувремена!

44' - Врло лако је могло да буде 2:0. Катаи је избацио Павкова који је изашао један на један са Мићовићем, али је у последњи час био изблокиран.

40' - Успела је Звезда да поведе. Сјајно се снашао Ел Фарду Бен, фантастичним дриблингом се ослободио чувара и закуцао лопту у мрежу ривала. Ово је био 13. гол у Суперлиги за репрезентативца Коморских Острва.

37' - Направио је Канга пракршај у опасној зони. Слободан ударац ће са неких извести Стевановић са неких 27 метара. Урадио је то сјајно десни бек гостију, али се Борјан бацио и фантастично интервенисао.

30' - Опасан напад Чукаричког. Стуштио се Ковач ка голу Звезде, шутирао левом ногом, но лопта је отишла поред гола, па капитен домаћин није морао да реагује.

27' - Најбоља прилика на утакмици за домаће. Павков је одлично скочио и шутирао главом после центаршута Катаија из корнера, али је погодио само стативу. Још увек нема промене резултата.

24' - Катаи је само погодио живи зид, па ће Звезда добити корнер из кога се није ништа десило. Гости су лако отклонили опасност.

22' - Навијачи домаћег тима су вероватно забрину, јер још увек њихови љубимци нису створили праву прилику, али то би могло да се промени након што је Миладин Стевановић направио прекршај над Беном на неких 25 метара.

20' - Изабраници Милана Лешњака су покушали преко Савића. Његов ударав био је млак, па је то лако укротио Милан Борјан.

16' - И даље без прилика на овој утакмици. Чукарички добро стоји на терену и црвено-бели за сада не могу да створе озбиљну шансу.

11' - Лукав покушај Милана Родића. Пробао је леви бек Звезде да искористи то што је голман Чукаричког Мићовић истрчао са гол линије и шутирао је са неких 50 метара. Ипак, чувар мреже "брђана" се није дао изненадити.

8' - Нема узбуђења у уводним минутима утакмице. Киша непрестано пада, црвено-бели констатно иду на половину ривала, али још увек нису озбиљније запретили.

5' - Први корнер на утакмици извео је домаћи тим. Након центаршута Бена није било опасности по гол гостију.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић". Киша пада у Београду, па остаје да се види да ли ће то представљати проблем играчима.

Уочи меча:

Црвено-бели у овај меч улазе као фаворити, пошто су ове сезоне већ два пута савладали "брђане", а у последњем дуелу на старту другог дела првенства шампиона наше земље је славио са 3:0 головима Милана Павкова, Охија и Александра Драговића.

Нападачи Звезде који су били стрелци у прошлом мечу ових тимова се налазр у кризи. У априлу нису дали ниједан гол, а тренер Дејан Станковић је пред овај сусрет истакао да је време да неко од њих двојице постигне погодак.

- Време је да Охи и Павков постигну гол, али важно је да и ако то не учине, допринесу томе да то неком другом пође за ногом. Они одвлаче пажњу штопера, везују их за себе и остављају простор Катаију, Иванићу и Бену да делују. Надам се да ће почети да постижу голове, али битно ми је шта пружају на терену током 90 минута. После кад се отвори и кад крену голови, надам се да неће стати - рекао је Станковић.

Састави:

Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан – Гајић, Ераковић, Драговић, Родић – Саного, Канга – Бен, Иванић, Катаи – Павков.

Чукарички (4-2-3-1): Мићовић – Роган, Пушкарић, Шапић, Тошић – Мијаиловић, Ковач – Стевановић, Лукић, Савић – Аганспахић.

БОНУС ВИДЕО: НАЈГРУБЉЕ ЛИГЕ НА СВЕТУ: Суперлига Србије у врху, како стоје остали?

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49