ПАРТИЗАН ПОНОВО ЛИДЕР: Црно-бели од очаја до сјаја против ТСЦ (ФОТО/ВИДЕО)

27. 04. 2022. у 13:24 >> 15:54

ФУДБАЛЕРИ Партизана вратили су се на чело Супер лиге Србије победом над ТСЦ са 4:1. Тамо ће остати бар неколико сати док свој меч трећег кола не одиграју Црвена звезда и Чукарички. А до 42. минута утакмице на стадиону Партизана чинило се да ће ово бити кошмарна поподневна дремка црно-белих.

Првих пола сата гледали смо фудбалску успаванку, а онда је уследио шок за малобројне навијаче домаћих и радост за десетак присталица гостујућег тима - катастрофална грешка Милоша Јојића коју користи Вукић за вођство ТСЦ.

Само неколико минута касније, опет је Јојић изгубио лопту као последњи играч, али је Поповић спасао црно-беле. Пет минута пре краја утакмице, видно љути тренер Партизана Александар Станојевић извео је из игре Јојића и Вујачића и то у тренуцима кад се Натхо спремао за извођење слободног ударца из кога је неколико секунди касније поравнао резултат.

Тај гол пробудио је целу екипу па је Партизан већ у следећем нападу стигао до преокрета, иако је гол Рикарда морао да чека верификацију из ВАР собе. Утисак је да ни Рикардо ни Мениг нису били у офсајду и да је одлука видео асистен(а)та да признају гол била исправна.

Од почетка другог полувремена било је јасно да су се улоге промениле. Партизан је преузео потпуну иницијативу, а гости су се предали и пре трећег и четвртог гола који су примили на старту другог дела. У ствари, тек после четвртог мало су се тргли у жељи да мало ублаже тежак пораз. Играо се 48. минут када је Александар Миљковић постигао трећи гол Партизана на овој утакмици а свој први у црно-белом дресу после 11 година.

Четрнаест минута касније Јовић је реализовао шансу коју су му омогућили мајсторским дуплим пасом Марковић и Натхо. Ово је трећа узастопна утакмица ТСЦ против вечитих ривала у којој примају четири гола. Претходно су у првенству и у Купу поражени од Црвене звезде са по 4:0.

Црно-бели су до краја имали још једну идеалну прилику, али је Јовић лоше реаговао после акције у којој су учествовали Рикардо, Натхо и Лазар Марковић.

Ток меча могли сте да пратите у пренсу уживо на порталу "Новости":

Друго полувреме: Партизан - ТСЦ 4:1

86' - Поново акција Лазара Марковића и Натха и асистенција према Јовићу, али је млади нападач лоше реаговао и пропустио прилику да постигне пети гол ПАртизана на утакмици.

71' -Ушла је једна висока лопта према голу Партизана, Поповић је пропустио мислећи да иде у гол-аут али тако нису милисли играчи ТСЦ, а ни судија Милић па се акција наставила, срећом по црно-беле без опасности по њихов гол.

69'- Покушава Ђаковац са дистанце, веома јако и прецизно, Поповић је изврсно реаговао па нема промене резултата.

66' - Траже церно-бели нови гол. Лопта је после ударца Милетића једним делом прешла гол-линију, али је после вишеминутног прегледа снимка из ВАР собе стигао сигнал да није целим обимом била иза линије.

62' - ГОЛ!!! Мајсторија Натха и Лазара Марковића који су одиграли дупли пас и избацили пола одбране ТСЦ. Марковић је затим упослио Јовића на другој стативи а млади нападач црно-белих унео лопту у гол.

53'- Покушава Лазар Марковић са ивице петерца. Савладао је Филиповића, али лопта одлази поред гола.

Био је ово прво гол бека Партизана од повратка у црно-бели табор.

48' - Идеалан почетак другог дела утакмице за домаће. Александар Миљковић се најбоље снашао у казненом простору ривала и у великој гужви из непосредне близине успео да савлада Филиповића.

46' - Почело је друго полувреме на стадиону у "Хумској".

Крај првог полувремена

Прво полувреме

42' - Рикардо Гомеш постиже 24. гол у сезони, који је поништрен због офсајда, али ВАР је преиначио одлуку, утисак је исправна одлука видео асистенције. Голу је претходио бег Квинсија Менига са позиције левог крила. Шутирао је Холанђанин, а Филиповић је лопту одбио само до Рикарда који такав поклон не пропушта.

40' - Г О Л!!! Натхо је мајсторски извео слободан ударац са ивице казненог простора после фаула над Рикардом. Стигли су црно-бели до изједначења, али тренер Станојевић је и даље видно незадовољан.

40' - Двострука измена Александра Станојевић. из игре је изашао кривац за водећи гол ТСЦ Милош Јојић а мења га Лазар Марковић.

37' - Лепа контра ТСЦ отишла је у неповрат јер је Ратков превише компликовао.

35 '- Нова грешка Јојића умало да кошта Партизан. Срећом, Поповић је био добро постављен па резултат остаје непромењен.

34' - Водећи гол гостију као да је мало пробудио црно-беле. Лепо је прошао Мениг по левом крилу, али није добро упослио Рикарда, који је ипак покушао главом да угрози Филиповића.

31' - ГОЛ !!! Води ТСЦ после велике грешке одбране Партизана! Стефан Вукић казнио је успавану игру домаћег тима.

21' - Михајло Бањац је најагилнији у гостујућој екипи, баш као што је био пре неколико дана у дуелу против Црвене звезде. За смо пет минута над њим су играчи Партизана направили три прекршаја због чега су јаљвне опомене добили Мениг и Здјелар.

15' - Указује се помоћ Терзићу сада. Партизановог тинејџера напуцала је лопта у лице па му је кренула крв из носа.

11' - Прилика за Партизан, Филиповић је за сваки случај интервенисао иако је сигнализирана офсајд позиција Вујачића.

8' - Дошло је до прекида после судара Немање Милетића и Раткова. Штопер Партизана је у дуелу остао без ваздуха, лекарске екипе биле су пжспремне за интервенцју, али игра се наставила а оба играча су добро.

5' - Ево и првог корнера, извели су га гости са леве стране, али лопта је завршила на другом крају терена.

3' - Први ударац на гол извео је Јојић. Лопта је отишла далеко од гола Филиповића, а утисак је да је везиста црно-белих имао и бољих решења, рецимо да упосли Миљковића који је био сам на десном крилу.

1' - Почела је утакмица, први напад изводе гости.

Стадион Партизана

ПАРТИЗАН - ТСЦ 4:1

Натхо 40' Рикардо' Миљковић 49' Јовић 62' - Вукић 31'

Судија: Милан Митић

ПАРТИЗАН: Поповић, Миљковић, Вујачић (од 40'Саничанин), Милетић, Лутовац, Натхо, Здјелар, Јојић (од 40' Л. Марковић), Мениг (од 59' Јевтовић), Терзић (од 59'Јовић), Рикардо.

ТСЦ: Филиповић, Варга, Стојковић, Вукић, Бањац, Антонић, Станојев, Петровић, Ђаковац, Ратков, Бочкај.

УОЧИ МЕЧА

Црно-бели заостају два бода у трци са Црвеном звездижом за наслов првака Србије и само победа им оставља наду да ће стићи вечитог ривала до краја плеј-офа.

Познати су и састави за овај меч. Тренер Партизанан Александар Станојевић определио се за следећих једанаест:

Поповић, Миљковић, Вујачић, Милетић, Лутовац, Натхо, Здјелар, Јојић, Мениг, Терзић, Рикардо.

С друге стране, тренер гости из Бачке Тополе, Жарко Лазетић, извешће следећи тим:

Партизан је у последњем одмеравању снага славио са 2:0.