ЗВЕЗДА НЕ ДА ПРВО МЕСТО: Торпедован ТСЦ, Иванић покорио Бачку Тополу (ВИДЕО)

20. 04. 2022. у 17:49 >> 17:50

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде потврдили су улогу фаворита у првој утакмици другог кола плеј-офа Суперлиге.

Убедљив тријумф на гостовању ТСЦ од 4:0 у режији троструког стрелца Мирка Иванића и Ел Фарду Бена који се једном уписао на семафор, уз огроман допринос фудбалског мађионичара Александра Катаија и Гелора Канге.

Голеаду је отворио Иванић у 16. минуту. Катаи је прошао по левој страни, убацио по земљи у петерац, лопта је прошла кроз ноге играчу ТСЦ-а, ни голман Филиповић није успео да је захвати, Иванићу је остало да лопту са три метра убаци у празну мрежу - 1:0.

У 64. минуту Иванић је уз леву аут линију добио лопту, кренуо је у казнени, уследила је повратна за Кангу, који је само пребацио одбрану домаћина за дупли пас, уследио је шут Иванића из прве у ближи угао, матирао је голмана Филиповића - 2:0.

Није се дуго чекало на трећи гол, 66. минут, Звезда је наставила да напада, нова шанса и лоше избачена лопта, примирио је лопту у казненом Иванић, између четворице је нашао простор за шут и погодио високо у даљи угао за - 3:0.

Умало да Иванић да и четврти гол. У 72. минуту центаршут са леве стране, на пет метара у скоку највиши Иванић, његов шут главом одбранио је Филиповић, али је притрчао Бен и са два метра лопту закуцао у мрежу - 4:0.

Звезда је овим тријумфом дошла на плус пет пошто Партизан свој меч другог кола игра од 18 часова и пет минута против трећепласираног Чукаричког. Тај меч моћи ћете да пратите уживо на порталу "Новости".

А како је изглеао пренос уживо са ТС Арене погледајте у наставку текста:

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

80' - Не стаје Звезда иако је меч одавно резултатски решен! Центрирао је Гајић, али мало је закаснио Павков.

76' - Пречка Павкова, али притисак Звезде се наставља. На крају покушава Саного, али само гол-аут.

72' - Није успео Мирко Иванић да стигне до четвртог гола, али је отпадак после његовог шута искористио Ел Фарду бен и погодио.

69' - Бањац и даље једини запажен у домаћем тиму. Опет је његов покушај зауставио Борјан, али јасно је после овог меча зашто је млади везиста ТСЦ био зимус на мети Звезде.

67' - Хет-трик Мирка Иванића! Само три минута после другог гола, Звезда је постигла и трећи, овога пута после соло-продора црногорског аса.

64' - ГОЛ!! Звезда води 2:0, опет је стралац Иванић. Овога пута асистент је био КАнга, брилијанта лопта којом је пребаци компленту одбрану ТСЦ, Иванић је изашао сам испред Филиповића искоса са леве стране и прецизно погодио ближи угао.

59' - Велику шансу пропустио је Катаи на асистенцију Канге, али избликирао је то Антонић. Одмах затим Панков поново покушава главом, али лопта иде поред десне стативе.

54' - Звезда је све ближа новом голу. Сада је добро центрирао Бен, а главом лопту захватио Иванић. Није била идеална позиција, али је успео црногорски интернационалац да озбиљно угрози гол Филиповића. Лопта је отишла преко пречке, али није било далеко то.

52' - Покушао је Катаи на центаршут Канге. Атрактивно али не и ефикасно, Филиповић је лако парирао.

48' - Покушао је Боћкај са полудистанце, али то је био пласиран шут па је лопта постала лаган плен за голмана Звезде.

45' - Почело је друго полувреме на ТСЦ Арени и одах је Звезда имала шансу да удвостручи предност. Иванић је упутио лопту у казнени простор, Канга је направио финту и омогућио Павкову да шутира, али је нападач црвено-белих био непрецизан.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Шампион и лидер првенства има минималну, али заслужену предност пред наставак утакмице. Стрелац за црвено-беле био је Мирко Иванић, на асистенцију најбољег поједнинца на ТСЦ Арени овог поподнева, Александра Катаија. С друге стране, бољи од осталих био је млади везиста домаћег тима Михајло Бањац, који је у пар наврата одлично пролазио по крилима, али и кроз средину. Успео је да упути и неколико шутева ка голу Борјана, од којих је један био солидан покушај крајем меча. Ипак, највећу шансу створио је за Вукића који је закаснио на његогв центаршут.

45' - Центрирао је Канга са десне стране и пронашао Павкова који је солидно гађао, али лопта иде поред гола. Тиме је завршено прво полувреме.

35' - Добро је загрејао дланове голмана Звезде Милана Борјана капитен домаћег тима Михајло Бањац у наставку акције током које се повредио Канга.

29' -  Катаи данас доминира и нерешива је енигма за одбраљну ТСЦ. Опет је пробио по левом крилу, овај пут упослио Кангу који је лошим ударцем упрскао прилику да Звезда удвостручи предност.

22' - Михајло Бањац је најагилнији у саставу ТСЦ. Поново је направио вишак на левом боку али закаснио је Вукић да прихвати сентаршут крилног нападача домаћег тима.

19' - Прелепа акција напада Звезде, покушао је Катаи овај пут да изненади Филиповића ударцем са левог крила, али је голман ТСЦ зауставио шут Звездиног Магика.

16' - ГОЛ!!! Иванић погађа после мајсторског пролаза и асистенције Катаија.

14' - Нови покушај домаћина који је извео солидан напад али је лопта побегла Бањцу. Ифет Ђаковац је у наставку зарадио жути картон јер је фаулом над Иванићем спречио потенцијално опасну контру црвено-белих.

10' - Мало узбушења и ред голом Звезде. Погрешио је Иванић, а лопта је стигла до Бањца који је имао солидан покушај из даљине.

6' - Први ударац у оквир гола на утакмици. Упутио га је Милан Павков. Повукао је по десном крилу Гајић и упутио идеална центаршут. Павков је био највиши у скоку и упутио ударац на гол, али је Филиповић био опрезан.

2' - Гужва уу петерцу ТСЦ. Спетљала се одбрана домаћих, али наадачи Звезде нису искористили пометњу.

1' - Почела је утакмица. Први напад имају домаћи.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

ТСЦ – Црвена звезда 0:4 (0:1)

Бачка Топола - Стадион: ТСЦ Арена. Судија: Милош Милановић. Жути картони: Ђаковац (ТСЦ), Саного (Црвена звезда). Стрелци: Иванић у 16, 64. и 67. и Бен у 72. минуту.

ТСЦ: Филиповић, Варга, Чалушић (од 73. Крсмановић), Стојковић, Вукић, Бањац (од 83. Дукуре), Антонић, Станојев (од 46. Мирчевски), Ђаковац (од 73. Милићевић), Ратков (од 56. Станојловић), Бочкај.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Драговић, Панков, Ераковић, Саного (од 83. Саного), Канга, Иванић (од од 73. Срнић), Бен (од 73. Охи), Катаи (од 83. Мотика), Павков (од 83. Станковић).

Тренер црвено-белих Дејан Станковић није могао да рачуна на Милана Родића због суспензије. Замениће га Радован Панков. Први пут од доалска на стадион Рајка Митића Охи није у статној постави, а напад Звезде предводи Милан Павков који је на прошлом гостовању у Тополи донео победу.

ТСЦ: Филиповић - Стојковић, Антонић, Ћалушић, Варга - Ђаковац, Бочкај, Бањац - Станојев, Вукић, Ратков.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић, Драговић, Ераковић, Панков - Саного, Канга - Иванић, Катаи, Бен - Павков.

Звезда је водећа на табели Супер лиге Србије са 82 бода, док је ТСЦ на четвртом месту са 44 бода.

Актуелни шампион Србије је ове сезоне одиграо три меча против тима из Бачке Тополе и сва три је победио, али је клуб из Љутице Богдана примио три гола од овог ривала.

- Када се игра плеј-оф, све утакмице су теже, боље и интензивније, тако ће бити и сутра против ТСЦ-а. Међутим, не мењамо наш циљ и правац, упркос томе што смо свесни да нас чека квалитетна екипа која увек игра фудбал, ко год да им је противник. Бићемо спремни да одговоримо на њихову агресивност и посед, као и на све оно што припреме. Идемо мотивисани и спремни за меч у Бачку Тополу - рекао је Станковић.

Тренер ТСЦ Жарко Лазетић очекује пун стадион и феноменалну утакмицу против Црвене звезде, као и да ће покушати да остваре победу.

- Очекујемо пуну Арену и феноменалну утакмицу. Потрудићемо се да се покажемо у најбољем светлу, као што то умемо. Пре свега, не желимо да изгубимо прилику да победимо Црвену звезду, јер то се ретко дешава. Они су у протекле четири године изгубили, чини ми се, само два пута од тимова а да то није Партизан. Тако да на ову утакмицу гледамо из те перспективе, да урадимо нешто велико - рекао је Лазетић.

БОНУС ВИДЕО - Ватрени вечити дерби

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00