РЕАЛ ЈЕ ОВО САКРИВАО ОД ЈАВНОСТИ: Шпански новинари открили зашто Лука Јовић није био ни на клупи у спектакуларној утакмици

18. 04. 2022. у 19:39

ЛУКА Јовић већ више од два месеца није одиграо ни минут за Реал Мадрид, а док је повреда коју је задобио током мини-турнеје са репрезентацијом Србије била главни разлог за највећи део тог одсуства, за најновији пропуштени меч није.

Подсетимо, наш голгетер од утакмице са Виљареалом, која је на програму била сада већ давног 12. фебруара, није наступио за шпанског гиганта чији је члан. Разлога је, испрва, било више - те, сада већ његова "зла судбина" да Реал игра с једним нападачем, а у стартној постави је неприкосновен сјајни Карим Бензема (услед чега је Јовић са клупе за резерве гледао утакмице са ПСЖ-ом, Алавесом, Рајо Ваљеканом, Мајорком и Барселоном), а онда га је задесио пех.

Наиме, играјући за Србију, најпре 45 минута против Мађарске, а онда свега 33 против Данске, доживео је повреду скочног зглоба, па је због тога био ван екипе Реала на мечевима са Селтом, Челсијем и Хетафеом.

Међутим, таман када се вратио на клупу, и када се чинило да би могао да добије шансу да коначно заигра после 60-ак дана, опет је изостављен из тима. И то за спектакуларну утакмицу са Севиљом, која је водила 2:0 против Мадриђана, а онда је Реал преокренуо и, уз гол Карима Бенземе у другом минуту судијске надокнаде, дошао до великих, а за титулу веома важних, 2:3.

Данас су шпански медији открили да је Јовић пропустио тај сјајан дуел из здравствених разлога, и то због чињенице да је морао на мању хируршку интервенцију због компликације са умњаком.

"Марка" је објавила да се српски нападач коначно прикључио тиму и одрадио цео тренинг, те је, заједно са Данијем Себаљосом који се оправио од коронавируса, ушао у конкуренцију за наредне такмичарске изазове мадридског тима.

А наредни меч Реал игра у среду, када ће од 21.30 гостовати Осасуни у првенственом дуелу.
Интересантно, иако чувени шпански клуб прилично редовно обавештава јавност о томе зашто неки његов играч није у саставу, овога пута је Реал "прећутао" за поменуту медицинску интервенцију Луке Јовића, али су новинари угледног листа открили шта је био разлог његовог најновијег одсуства са такмичарске утакмице.

БОНУС ВИДЕО: ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...