СИМОВИЋ НА ДУЖЕМ ХЛАЂЕЊУ: Арбитар меча Чукарички - Партизан сам себе послао на годишњи одмор катастрофалним суђењем

Н. Иљукић

12. 04. 2022. у 10:00

УМЕСТО да свој посао у недељу увече одради професионално и донесе једину могућу, иначе врло лагану одлуку, главни судија утакмице Чукарички - Партизан (0:0) Новак Симовић је (не)свесно направио две медвеђе и две праве услуге. Прво је пропустио прилику да у 11. минуту покаже црвени картон штоперу домаћих Ковачевићу, последњем играчу одбране, после фаула над Рикардом.

Могао је Партизан од тог тренутка да буде бројчано надмоћнији на терену и има лакши пут до победе. То се није десило. Остао је Чукарички бројчано изједначен, отишла је Звезда на плус два. И када се просто сабере све, ту су и медвеђе услуге Партизану, али и врхунске услуге клубу са Бановог и оном другом са Топчидерског брда...

Како "Новости" сазнају, Новак Симовић, иначе арбитар из Ловћенца који већ пет година има ФИФА знак на левом џепу свог дреса, на нешто ће дуже хлађење и неће бити делегиран најмање у наредна три или четири кола домаћег плеј-офа. Осим тога, Симовић је скандалозном и почетничком грешком у 11. минуту угрозио и своју интернационалну каријеру, пошто је у судијском тиму нашег најбољег арбитра Срђана Јовановића он најчешће четврти судија на мечевима Лиге шампиона, Лиге конференција или у квалфикационим мечевима европских репрезентација.

На просто питање: како је могуће да, и поред тога што је ВАР прексиноћ радио на мечу Чукарички - Партизан, Симовић није послушао асистенцију из Старе Пазове, јуче нико из Судијске комисије ФСС није имао одговор.

Према сазнањима "Новости", Симовићу је млађи колега и ВАР судија на овом мечу Марко Ивковић сугерисао да је Ковачевић био последњи играч одбране у дуелу са Рикардом, али главни судија, наводно, није желео да преиначи своју одлуку, апсолутно уверен да у том дуелу није било елемената за црвени картон.

Углед ВАР технологије, којом се ФСС и Суперлига Србије навелико хвале од старта ове сезоне, прилично је укаљан у последњих месец дана - чињењем људи у црном и нечињењем људи који раде у ВАР собама, или раде на техничком одржавању квалитетне и несметане везе. Овако, пред старт плеј-офа Суперлиге, који ће и поред свих ствари у домаћем фудбалу бити занимљивији него претходних година, отворила се огромна могућност за теорије завере о томе како неко намерно "гаси светло" у ВАР собама у Старој Пазови.

"МОБИЛИЗАЦИЈА" У СУДИЈСКОЈ КОМИСИЈИ ФСС

У суботу све мора да ради

Н. Иљукић

НЕКАКО у сенци скандала на Бановом брду, на мечу Чукарички - Партизан прошла је вест по сазнањима "Новости" да на мечу Звезда - Раднички Крагујевац (4:1) ВАР није радио током читавих 90 минута. То конкретно значи да аудио-комуникација између главног судије Данила Николића и ВАР судије Момчила Марковића није била употребљива.

Већ скоро две недеље постоје проблеми са исправношћу чак два од четири инструмента за аудио-комуникацију и они су већ једном били на ремонту у иностранству.
Пошто је технички проблем лоциран, у Судијској комисији ФСС су се "мобилисали", па је одлучено да се пред предстојећи 167. вечити дерби, који се игра у суботу (18.00), могућност грешке сведе испод минимума. Осим ако се нека "виша сила" опет не уроти против видео-помоћи за судије.

И КАДА НЕМА ВАР - ИГРА СЕ!

НЕДАВНА изјава тренера Партизана Александра Станојевића да његов тим неће играти утакмице уколико не буде радила ВАР технологија, нема утемељења у правилима. Јер, тамо је стриктно наведено да се утакмица одиграва, без обзира на то у ком тренутку или периоду игре због техничких проблема не функционише ВАР технологија.

РИБАЊЕ СУДИЈА

ПРЕДСЕДНИК Судијске комисије ФСС Дејан Филиповић заказао је за данас хитан састанак поводом све чешћих "сметњи на везама" и квара ВАР технологије. Конкретан повод су два догађаја из последњег кола Суперлиге, када је Новак Симовић грубо оштетио Партизан у 11. минуту меча са Чукаричким, али и чињеница да свих 90 минута на утакмици Звезда - Раднички Крагујевац није радио ВАР.

Из Судијске комисије или из врха ФСС очекује се да се неко огласи после овог састанка, на којем ће посебно бити критиковани главни и помоћни арбитри, који су правили почетничке грешке.

БОНУС ВИДЕО: Да ли је Партизан оштећен на Бановом брду?

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17