СРПСКИ ШОУ! Душан Тадић видео да Ајакс губи од аутсајдера, а онда... (ВИДЕО)

Д. Н.

09. 04. 2022. у 21:59

ДУШАН Тадић је са два потеза обележио нови, веома важан тријумф Ајакса.

Капитен фудбалске репрезентације Србије, а и амстердамских "копљаника", водио је своју екипу до нове победе у холандском шампионату, и то после преокрета.

Ајакс је, наиме, пред својом публиком најпре губио од претпоследње Спарте из Ротердама, услед велике грешке одбране домаћих у 33. минуту, што је искористио Де Кампс...

... а Тадићу се пораз од аутсајдера, и то у завршници борбе за шампионску титулу, уопште није свидео.

Зато је узео ствари у своје руке.

Прво је, врло лукаво, умакао пажњи одбране ривала у 49. минуту, добио правовремено лопту из аута, па идеално упослио Класена за 1:1.

Асистирао је тада колеги, а потом и "себи".

Наиме, у 62. минуту је извео слободњак који је један од супарничких играча зауставио руком, па је судија, уз ВАР-помоћ, показао на белу тачку, а Душан Тадић је добро извео једанаестерац и довео Ајакс у вођство.

Тиме је поставио и коначан резултат, који је могао да буде и другачији да Халеров погодак за 3:1 није пониште, а и да је аутсајдер искористио једну од две сјајне шансе, за шта је "крив" голман Ајакса, Андре Онана.

Душан Тадић - статистика

У овој сезони је капитен "орлова" стигао до 17 асистенција у холандском првенству, а гол који је дао Спарти био је његов 12. у актуелном шампионату.

У њему, Ајакс је први са 72 бода, пет више од другопласираног ПСВ-а који је одиграо утакмицу мање. Спарта је остала претпоследња, 17, са 22.

БОНУС ВИДЕО: Кад су навијачи Ренџерса у колони аутобуса кренули кроз Београд на Маракану