ЧУДЕСАН ГОЛ ОБЕЛЕЖИО ЛИГУ КОНФЕРЕНЦИЈА: Мурињо опет доживео фудбалски шамар, а Пајет распаметио Европу

А. Илић

07. 04. 2022. у 22:54

ОДИГРАНИ су први четвртфинални мечеви Лиге конференција, а прштало је од голова у дуелу Фејенорда и Славије (3:3). Ипак, због данашњег "грудвања" са навијачима Бодо Глимта све очи биле су упрте у Норвешку где је домаћин још једном славио против Роме (2:1), Марсеј је идентичним резултатом савладао Паок. без голова је завршен меч Лестера и ПСВ.

Раније током дана, док је ишао ка клупском аутобусу Роме, Жозе Мурињо је видео већу групу млађих љубитеља фудбала и, чувши да неки од њих спомњу његово име, помислиио да желе аутограме.

Можда је неко од њих то заиста и хтео, али је ка португалском тренеру полетела грудва...

Мурињо је то избегао, наљутио се и отишао у аутобус, а имајући у виду да га је локална штампа у Норвешкој јутрос прозивала због дебакла од 6:1, баш против Бода прошле јесени, прилично решен је дошао на утакмицу.

Нема сумње да је Мурињо имао доста разлога да мотивише своје играче у вечерашњем мечу, али је Рома још једном искусила горчину пораза против Бодо Глимта (2:1), а домаћин је показао да убедљиви тријумф из првог меча никако није случајност.

Повела је Рома у завршници првог полувремена. Миктаријан је у 43. минуту проиграо Пелегринија за вођство Мурињове чете, док је у 56. минуту Салтнес поравнао резултат на 1:1.

Минут пре краја регуларног дела меча на асистенцију Пелегрина Вителенсен поставио коначних 2:1 за другу победу Норвежана против Роме у Лиги Конференција.

Марсеј је дочекао Паок, нашег Андрије Живковића. Славио је домаћин 2:1, а други гол француског тима био је права уметност.

Герсон је на асистенцију Пајета у 13. минуту затресао мрежу Пашчалакиса, а у завршници првог полувремена и Паје се уписао у стрелце.

Након одлично изведеног корнера Ундера Француз је из уигране акције на двадесетак метара дочекао лопту на волеј и послао је у мрежу немоћног голмана Паока.

Кадури је у 48. минуту поставио коначних 2:1. Жерсон је у четвртом минуту надокнаде добио други жути картон, те је Марсеј меч завршио са десеторицом.

Нешто раније вечерас у првој утакмици четвртфинала Лиге конференција, фудбалери Фејенорда и Славије из Прага одиграли су нерешено 3:3.

Фејнорд је повео у 10. минуту голом Луиса Синистере, а изједначио је Петер Олајинка у 41. Чешки клуб повео је у 67. минуту голом који је постигао Јира Сор, а изједначио је Маркос Сенеси у 74. минуту.

Екипа Фејенорда је опет повела голом Оркана Кокчуа у 86. минуту, а коначан резултат поставио је Ибрахима Траоре поготком у петом минуту надокнаде времена.

Лестер и ПСВ су одиграли без голова 0:0.