ПРОМОЦИЈА У ПЕТАК: Абрамович званично преузима Гецтепе (ФОТО)
ВЕСТ коју су донели британски таблоиди пре десетак дана, да ће Роман Абрамович постати власник турског Гецтепеа, требало би да добије потврду у наредних 48 сати.
FOTO: EPA
У току је продаја Челсија, а Абрамовичева љубав према фудбалу очигледно га је навела да преузме власништво над турским клубом. Иако се не тако давно помињала опција да уложи новац у ЦСКА, од тога нема ништа, нарочито када се зна да је судбина руских клубова, односно њихово учешће у евро-куповима под "дебелим" знаком питања.
Турски медији јављају да ће посао са Гецтепеом бити озваничен у наредних 48 сати. Тамошњи новинар Рагип Сојлу наводи да ће званична потврда бити саопштена у петак.
Иако није обелодањено зашто се руски милијардер определио баш за тај клуб, који је једини пут шампион био давне 1950, а тренутно је у зони испадање из прве лиге, "Фанатик" тврди следеће:
- Турска није увела санкције Русима, а преговори које је Абрамович започео десили су се два дана након што је његова суперјахта "Еклипса", вредна преко 800 милиона евра, приспела у Мармарис. Његова друга луксузна јахта "Мој Соларис" стигла је у Бодрум дан раније, што је довело до протеста групе Украјинаца који су неуспешно покушавали да чамцем онемогуће приспеће.
Гецтепе је клуб из трећег по величини турског града, Измира, а поред титуле, освојио и два Купа Турске, 1969. и 1970. На међународној сцени је најдаље догурао у Купу победника купова, када је 1970. био четвртфиналиста.
Подсетимо, Абрамовичу је британска власт изрекла санкције због веза са председником Руске Федерације Владимиром Путином.
FOTO: Tanjug/AP
Абрамовичева имовина је "замрзнута", а Челсију издата посебна лиценца која му омогућава да се такмичи, док до јуче није могао ништа да зарађује, а онда су "плавцима" уведене одређене олакшице, па могу да продају карте навијачима за гостовања, за мечеве у ФА купу и Лиги шампиона, као и за утакмице женске секције клуба.
Поменути богаташ је донео огроман успех лондонском клубу ког је купио 2003, а ког је 2. марта ставио на продају.
Иначе, на Челсијевим утакмицама навијачи и даље држе руску заставу, уз лик газде клуба и натпис "Романово царство", што се односи на Абрамовича, а на енглеском се исто пише као "Римско царство".
БОНУС ВИДЕО - ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...
Препоручујемо
ЈОКИЋ ОСТАО БЕЗ ПОДРШКЕ: Денвер поражен упркос сјајној партији Србина (ВИДЕО)
06. 04. 2022. у 08:14
ЋИРО БЛАЖЕВИЋ СЕ ПОМИРИО СА СУДБИНОМ? "Пристајем на ризик да умрем у Травнику"
05. 04. 2022. у 16:57
ЈУНАЈТЕДОВА РЕНЕСАНСА ТРАЈЕ ОД ПРОШЛОГ ДУЕЛА СА ДАНАШЊИМ РИВАЛОМ: "Свраке" су упале у кризу из које ће се тешко извући
ЊУКАСЛ дочекује Манчестер Јунајтед у среду на Сент Џејмсовом парку у тренутку када су гости везали 11 утакмица без пораза у Премијер лиги.
04. 03. 2026. у 06:30
ЦЕО СВЕТ У ШОКУ! Ево шта су урадиле фудбалерке Ирана на првој међународној утакмици откако су Америка и Израел напали њихову земљу (ВИДЕО)
Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... Али, мало ко је очекивао оно што су урадиле иранске фудбалерке.
03. 03. 2026. у 15:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)