ШТА ОВО БИ... Отписана Барселона дошла у Мадрид и до врха напунила мрежу Реала! (ВИДЕО)

20. 03. 2022. у 22:51 >> 22:51

ЕЛ класико је протекао како су се у Мадриду и прибојавали: Реал, уљуљкан успесима на домаћој и међународној сцени, доживео је на свом терену бродолом против Барселоне, која је победила са 0:4 (0:2), а могла је и убедљивије.

Барса, која је по многима још крајем јесени испала из шампионске трке, под командном палицом легендарног Ћавија игра као препорођена. А некадашњи ас клуба само је 134 дана на кормилу екипе која је била пољуљана бројним проблемима, финансијским а и резултатским...

Има ту и даље успона и падова, а ући у највећи дерби шпанског фудбала са 15 бодова заостатка, довољно говори о томе ко је ове недељне вечери био "отписан", а тиме и аутсајдер.

Ипак, Ћавијева Барселона се тако није ни осећала, а ни понашала против Реала чији је тренер Карло Анћелоти решио да и овога пута остави Луку Јовића на клупи, а да напад, у одсуству Бенземе, чини као најистуренији Родриго, те Винисијуш и Валверде. Мада, напад Реала малтене и није постојао на овој утакмици...

Играо се 29. минут када је Дембеле остварио прву асистенцију на дербију. Он се тада пробио по десној страни, а онда идеално центрирао, што је Пјер-Емерик Обамејанг искористио да са три, четири метра, постигне свој осми гол у 11. такмичарском наступу за Барсу.

Није прошло дуго, непуних десет минута, а семафор је већ показивао 0:2 - Дембеле је извео корнер, а Араухо, главом, затресао мрежу немоћних Мадриђана.

Само што је почело друго полувреме, млади Феран Торес је прокоцкао невероватан зицер, али се исправио већ у 47. минуту после асистенције петом Обамејанга, који је потом и сам постигао свој други погодак. Учинио је то у 52. када су гости избегли офсајд замку, па шокирали већ запањену мадридску публику - 0:4.

Барса је потом могла да постигне још два гола, док је Реал тек у финишу припретио, али јалово. Са Луком Јовићем који је остао на клупи, са 13 удараца али само четири у оквир гола (наспрам 10-од-17 учинка гостију), Мадриђани су (п)остали лак плен највећег ривала који је показао да и даље "није за бацање".

Напротив.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Ренџерса у колони аутобуса кренули кроз Београд на Маракану

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45