БРАШАНАЦ ДОНЕО ПОБЕДУ ОСАСУНИ: Србин се намеће Пиксију пред Мундијал (ВИДЕО)

19. 03. 2022. у 22:21

ОСАСУНА је савладала последњепласирани Леванте 3:1 у 29. колу шпанске Ла Лиге.

Домаћину је Авила донео предност у 44. минуту, одлично га је проиграо Анте Будимир, а зачетак акције покренуо је Брашанац одузевши лопту пред голом ривала.

Асистент код првог, био је стрелац другог гола у 57. минуту меча.

Тачку на меч ставио је Дарко Брашанац у 64. минуту, када је украденом лоптом дошао до гола ривала и поставио 3:0.

Утешни погодак за Леванте постигао је Роџер Марти у 76. минуту, када му је после одличне акције Роберто Солдадо оставио лопту на „пенал“, тако поставивши коначан резултат.

Осасуна је сада 10. на табели Ла Лиге са 38 бодова из 29 одиграних утакмица, док је Леванте последњи са 19 бодова на 29 одиграних мечева.