"ГРОБАРИ" СЕ ХВАТАЛИ ЗА ГЛАВУ: Партизан није успео да победи, Звезда може да га стигне!

Александар Илић

13. 03. 2022. у 16:28 >> 16:33

ФУДБАЛЕРИ Партизана и Напретка састали су се у Хумској у оквиру 27. кола Суперлиге Србије. Тврд дуел мотивисаних тимова завршен је без голова 0:0.

ГРОБАРИ СЕ ХВАТАЛИ ЗА ГЛАВУ: Партизан није успео да победи, Звезда може да га стигне!

ФК Партизан

Црно-бели су наспрам себе имали расположеног противника, екипу Напретка, коју са клупе предводи Иван Стефановић, тренер под чијим је водђством екипа из Крушевца победила Партизан.

Далеко од тога да су данас били у прилици да угрозе гол Партизана, али нису ни црно-бели показали много више.

У неколико спорадичних прилика Рикардо Гомеш је покушавао главом да дође до гола Николе Васиљевића, али Нишлија ниједном био није великом искушењу.

На полувремену 0:0, а други део меча заиграли су црно-бели знатно боље. Нападали су, још једном главом туче Рикардо у 46. минуту, али крај гола. Одмах у наредном нападу Холендер је опробао ударац, погодио је голмана гостију.

Притисли су домаћи у надокнади. У 91. минуту Миловановић је на пас Холендера тукао главом са пар метара, Спремо није могао ништа, али маестрална одбрана Васиљевића.

Два минута касније је пробао и Рикардо Гомеш, погодио је спољни део мреже. Прочитајте у наставку ток меча.

Партизан - Напредак 0:0 (0:0)

94' Пробао је и Рикардо Гомеш, погодио је спољни део мреже.

90' Седам минута надокнаде -  Миловановић је на пас Холендера тукао главом са пар метара, Спремо није могао ништа, али маестрална одбрана Васиљевића.

88' Добар центаршут Живковића, још једном се бране гости.

80' Напредак је имао највећу прилику на мечу. Кунић је имао превише простора, погодио је стативу - олакшавајућа околност је што је ипак био у офсајду.

70' недостаје завршница играчима црно-белих. Имају пулени Александра Станојевића лопту у својим ногама, али није много посла било за Николу Васиљевића.

62' Живковић је био у лепој шанси. Спустио је лопту до Холендера, био је блокиран фудбалер црно-велих а судија Александар Живковић показао је на офсајд.

60' Лепу прилику имао је Немања Јовић, Стефан Јовановић је покушао да повуче ривала, ништа од пенала, а ударац младог нападача пролази крај гола.

ФК Партизан

57' Лутовац је одлично закривио лопгу кроз петерац, Спремо је у паду погодио лопту, а она је окрзнула пречку. На крају фаул за госте.

56' Партизан је добио мало на агресивности уласком четири свежа лица, ипак, без конкретних прилика.

49' Нови покушај Холендера. Одлично брани Васиљевић. Покушао је нападач Партизана са десетак метара, право у голмана.

47' Рикардо је био на крају одличног центаршута, још један покушај, али крај гола..

46' Четири измене направио је Александар Станојевић одмах на старту полувремена. У игру су ушли Марко Живковић, Марко Јевтовић, Филип Холендер, и Немања Јовић, из игре су изашли, Слободан Урошевић, Лазар Павловић, Квинси Мениг и Милош Јојић.

ФК Партизан

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Минут је продужено прво полувреме. Рикардо Гомеш још једном након центаршута туче главом. Васиљевић сигуран.

43' Жути картон добио је Лазар Марковић због приговора, а Којичић због оштрог старта.

39' Марјановић одлично покушава да угрози гол Стевановића, лопта одлази крај гола.

ФК Партизан

30' Незгодан ударад цобио је Којичић. Након атрактивног покушаја Рикарда гомеша да "маказицама" дође до гола дошао је до лопте дефанзивац Нарпретка, а уједно је добио копачку у главу.

27' Жути картон добио је Урош Рашковић. Опасно и непромишљено је стартовао над Лазаром Марковићем...

20' Талентовани Немања Ђековић одлично реагује испред Гомеша. Шутирао је и Вујачић након коренера, преко пречке.

14' Пао је лазар Павловић у шеснаестерцу након центаршута Квинсија Менига, не успевају црно-бели да на време упуте ударац, а Спремо добро реагује испред Павловића који је завршио на земљи.

ФК Партизан

11' Опасна прилика за Партизан. Ђековић је реаговао испред Рикара Гомеша. Друга контра из које се родила одлична прилика задомаћина. За сада нема много посла за Васиљевића.

4' Повукао је контру Рикардо, додао до Марковића, а он шаље до у шеснаестерац - лоше.

3' минут, отворена игра за сада отворено.

1' меч у Хумској је почео. Први напад имају црно-бели.

Уочи меча:

Ово је идеална прилика за изабранике Александра Станојевића да се врате на победнички колосек, након тешког пораза од Фејенорда (2:5) у првој утакмици осмине финала Лиге конференција.

Оба тима имају рачунице пред меч. Партизан победом остаје лидер, док Напредак још увек није тријумфовао у пролећном делу првенства, али сигурно да је Хумска можда и најтеже место да се прекине серија без славља.

Први меч ових ривала који је одигран у Крушевцу окончан је победом црно-белих 1:0, а стрелац је био Рикардо Гомеш из поновљеног пенала.

Утакмицу Партизан - Напредак можете да пратите уживо на порталу "Новости".

Састави:

Партизан (4-2-3-1): Стевановић – Лутовац, Милетић, Вујачић, Урошевић – Здјелар, Јојић – Марковић, Павловић, Мениг – Рикардо.

Напредак (4-2-3-1): Васиљевић – С. Јовановић, Kојичић, Спремо, Ђековић – Марјановић, Рашковић – Ђ. Јовановић, Ђуричковић, Kочић – Мелуновић.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и навијање гробара

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17