ИСТОРИЈА ФУДБАЛА ЈЕ ИСПИСАНА! Кристијано Роналдо ће ово памтити док је жив! (ВИДЕО)

Д. Н.

12. 03. 2022. у 20:28

КРИСТИЈАНО Роналдо је, ко зна који пут, показао колики је мајстор фудбала, а својим феноменалним суботњим наступом у енглеској Премијер лиги ушао је у историју фудбала: постао је најбољи стрелац "најважније споредне ствари на свету" свих времена када се ради о головима на званичним утакмицама.

У веома важном мечу, у оквиру првенствене борбе за позицију која води у наредно издање Лиге шампиона, португалски ас је малтене сам пресудио Тотенхему: у победи Манчестер јунајтеда од 3:2 дао је сва три гола за домаћине на "Олд Трафорду", чиме је 49. пут у клупској каријери дошао до хет-трика, али и нечег још важнијег:

Другим од три поготка надмашио је 805 голова којима је досадашњи светски рекордер, Јозеф Бикан (рођен 1913, преминуо 2001), био најбољи голгетер свих времена када се ради о погоцима на званичним мечевима. На крају је, када је трећи пут затресао мрежу, Кристијано догурао до 807 голова у богатој каријери.

Но, кренимо редом.

Играо се 12. минут када је Роналдо искористио асистенцију Фреда да, фантастичним ударцем, први пут на овом мечу доведе Јунајтед у вођство, али је у 35. Хари Кејн изједначио из пенала.

Ипак, Кристијано се "није мирио" с таквим резултатом, па је додавање Санча са левог крила, док су се гости бунили тражећи офсајд, у 38. минуту "претворио" у 2:1.

А када је Португалчев саиграч Хари Мегвајер у 72. минуту постигао аутогол, Роналдо је решио да узме ствари у своје руке.

У 81. минуту је после корнера Тељеса маестрално реаговао и главом донео цео плен Манчестер јунајтеду.

Овим тријумфом Јунајтед је остао у трци за четвртом позицијом, последњом која води у Лигу шампиона: налази се баш на том месту, са 50 бодова, два више од Арсенала који је одиграо чак четири утакмице мање.

Ипак, иако су "тобџије" у бољој ситуацији, јер имају четири прилике да престигну екипу с "театра снова", победа над седмопласираним Тотенхемом, који је остао на 45 бодова, могла би да буде од великог значаја за тим Ралфа Рангика, пре свега на психолошком плану.

БОНУС ВИДЕО: ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...