ЛУДИЛО НА БЕРНАБЕУ! Карим Бензема натерао Европу да му се поклони (ВИДЕО)

А. Илић

09. 03. 2022. у 22:51

ФУДБАЛЕРИ Реала из Мадрида славили су против Пари Сен Жермена са 3:1 на Сантијаго Бернабеу (укупан резултат 3:2) иако су на почетку меча имали гол заостатка, Карим Бензема је преузео одговорност када је било најпотребније за нестваран преокрет и пласман у четвртфинале Лиге шампиона.

Допутовали су Французи са голом предности у Мадрид. Килијан Мбапе је био стрелац у Паризу, а показао се и данас као изузетно мотивисан противник "лос бланкосима". Постигао је један гол млади Француз, а два су му поништена због офсајда, а херој тима био је Карим Бензема.

Офанзивно је почео Реал Мадрид, имали су контролу лопте, нападали преко левог крила, а наспрам себе Винисијус жуниор имао је расположеног Килијана Мбапеа.

Карим Бензема је у 25. минуту имао добру прилику. После гужве испред казненог простора ПСЖ-а, лопта је остала на нози Французу који је гађао супротни угао, али је погодак парадом спречио Донарума.

Шест минута касније Лионел Меси се нашао у идеалној шанси. Човек који је Реалу постигао 26 голова био је близу новом, након добре акције са Нејмаром. Ипак, био је у тешкој позицији и није упутио шут у оквир гола.

Играо се 34. минут када је гол Килијана Мбапеа поништен због офсајда. Нашао се у трећој великој прилици Килијан Мбапе и – погодио је, али је гол поништен због офсајда у коме се нешто раније нашао асистент Нуно Мендеш.

Пред крај првог полувремена Килијан Мбапе је шокирао домаће навијаче. Играо се 39. минут

Коначно је ПСЖ успео да пробије одбрану ривала, Килијан Мбапе је истрчао контру и, након сјајног додавања Нејмара, погодио ближи угао за 0:1.

Мбапе је и у наставку био најрасположенији код гостију, а у 62. минуту радост је домаћим навијачима донео Килијан Мбапе. Катастрофална грешка голмана Донаруме који је много чекао и дозволио Кариму Бенземи да му изблокира додавање. Лопта се одбила до Винисијуса, овај вратио до Француза који погађа за 1:1.

Једанаест минута касније Бразилац је имао идеалну прилику. Одбила му се лопта од Нуна Мендеша. Са пет метара је шутирао левом ногом, али је лопта отишла преко пречке.

Сјајно вече крунисао је Карим Бензема у 76. и 78. минуту меча. Модрић је повукао контру, лопта му се вратила, а онда магичном асистенцијом пронашао Бензему. Овај рутински погађа за 2:1. Крунисао је пролазак даље Мадриђана два минута касније.

Маркињош је нехотице упутио лопту до Француза, коме није било тешко да још једном савлада Донаруму за 3:1.

Враћа се Реал потпуно у игру резултатски, пошто је успео да преокрене на свом стадиону.

У другом мечу Манчестер сити и Спортинг одиграли су 0:0 (први меч 5:0)