УСИЈАЊЕ: Црвена звезда званично затражила да све дербије са Партизаном убудуће суде странци

Д. Н.

07. 03. 2022. у 18:44

ЦРВЕНА звезда је званично затражила од Фудбалског савеза Србије (ФСС) да на њеним будућим утакмицама са Партизаном правду деле страни арбитри.

Обраћајући се вршиоцу дужности председника ФСС-а, Ненаду Бјековићу црвено-бели су у писму поручили ово:

"Г. Бјековићу,

ФК Црвена звезда већ годинама уназад прави историјске резултате и на домаћој и на иностраној сцени, резултате који су нашем клубу вратили стару славу а навијачима истински понос.

Црвена звезда је мотор развоја српског фудбала и од наших резултата огромну корист имају и сви остали клубови Србије, како од УЕФА коефицијената тако и од конкретних финансијских бонуса од УЕФА. Већ дужи период упозоравамо да упркос свему томе, као највећи и најуспешнији Клуб на овим просторима немамо адекватан третман у ФСС.

Из необјашњивих разлога већ годину дана руководство савеза функционише у ВД стању, избори се не заказују а сву власт унутар савеза је мимо свих прописа, статута и логике преузео селектор А репрезентације. Сва власт се налази у рукама једног човека и неколико његових службеника.

Осећамо и упозоравамо да су угрожени такмичарски интереси Црвене звезде. Најбољи пример је (после свираног и поновљеног пенала у Крушевцу) јучерашња утакмица у Суботици где је судија Срђан Јовановић из ВАР собе после више од два минута кашњења позвао главног судију и на њега извршио притисак да досуди пенал у 84. минуту. Да ли сте икада видели да утакмица настави да се игра и да тек после протека времена од 2 минута главни судија буде позван из ВАР собе? И то баш судија Срђан Јовановић чије изузеће је Црвена звезда тражила пре две године после његовог суђења у дербију када је у 76. минуту поништио регуларан гол нашег играча Милуновића при резултату 0:0.

Јучерашњим пеналом у 84. минуту Партизан је опет почашћен са два бода која могу директно утицати на освајање шампионске титуле и директно је угрозило регуларност такмичења.

Већ дужи период смишљено се у Фудбалском савезу ствара атмосфера да Црвена звезда не сме бити шампион и то је чињеница коју су прихватиле и саме судије. У обавези смо да заштитимо интересе нашег клуба. С обзиром да немамо поверење у људе који тренутно воде Фудбалски савез и судијску организацију, захтевамо да све утакмице плеј-офа које играју и Црвена звезда и Партизан суде иностране судије.

Иностране судије нису непознате ни такмичењу у бившој Југославији нити данас у неким европским лигама. Сматрамо да је ово једини начин да се поврати интегритет и регуларност такмичења. ФК Црвена звезда има обавезу према армији својих навијача да својим играчима и тренеру обезбеди фер и спортске услове да би они могли на терену доказати да су најбољи као што су то већ доказали прошле недеље у вечитом дербију.

Црвена звезда је најбоља и то ће упркос свему доказати на терену и ове сезоне, освајањем пете узастопне шампионске титуле", наводи се у писму са Маракане које је потписао председник црвено-белих, Светозар Мијаиловић.

Бонус видео: Када је на Куп Кораћа ушао војни оркестар, "делије" и "гробари" су загрмели заједно