ФУДБАЛ МЕЊА НАЈВАЖНИЈЕ ПРАВИЛО? Ако се ово усвоји, више ништа неће бити исто!

07. 03. 2022. у 20:36

ФУДБАЛ је пред једном историјском променом, када се о правилима игре ради.

Фудбалски меч, званично, траје 90 минута, али, као што то сви знају, никада се баш толико не игра активно, услед разноразних прекида, од изласка лопте ван терена, до фаулова, чекања да се лопта опет уведе у игру...

Али, то би ускоро могло драстично да се промени.

Редакција "Новости" вам доноси најновију информацију на ту тему, а тиче се једне револуционарне промене елементарног правила које већ деценијама гласи да се у фудбалу игра два пута 45 минута, а да време све време "тече".

Наиме, Португал ће у свим надметањима тамошњих екипа до 23 године старости спровести следећу одлуку која за циљ има да утакмице буду занимљивије:

На свим мечевима, "мерење времена ће се зауставити кад год постоји неки прекид у игри (гол, аут, корнер, фаул, и слично), а притом се мења време трајања утакмице, која ће убудуће трајати 60 минута, а биће подељена на два получасовна дела", саопштио је Фудбалски савез Португалије.

Тестирања оваквог начина играња фудбала, односно "кошаркашког мерења времена", почеће од априла 2022. године.

Колико се, заправо, фудбал игра током 90 минута?

Подсетимо, како је јуче саопштио "Аналист", истраживање је показало да је "лопта најдуже у игри" на утакмицама холандског шампионата.

Тамо се игра просечно 58 минута и четири секунде по утакмици, односно 60% времена.

Тај портал није обелоданио све податке из Европе, већ само десет лига са највише активног играња фудбала по мечу, те не знамо где се таччно котира српска Суперлиге, а ње нема у Топ 10.

И, када смо већ код десет лига са "најактивнијим фудбалом" у Европи, редакција "Новости" вам доносе како ствари стоје овако, према поменутој анализи:

Душан Тадић / FOTO: AP/Tanjug

1. Холандија; "Ередивизија" - 58:04 (минута и секунди) - 60% од укупног трајања меча

10. Португалија; Примеира лига - 51:54 - 52,5%

Дакле, Португалци, код којих се досад активно играло непуна 52 минута, пробаће у утакмицама млађих категорија да се, "по кошаркашком рачунању времена", активно игра 60 минута. Ако тај експеримент успе, нема сумње да ће га и ФИФА разматрати. Тим пре што се актуелно руководство светске куће фудбала баш труди да унесе неке новине у начин играња овог спорта, па и не чуди што се припрема коришћење једног новог правила на овогодишњем Светском првенству чији је домаћин Катар.

Бонус видео: Београдска арена поприма нови изглед пред Светско првенство у атлетици

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45