УКРАЈИНЦИ НАПРАВИЛИ ПРОБЛЕМ: ФИФА и УЕФА не знају шта да раде
ФУДБАЛСКИ савез Украјине поднео је званичан захтев ФИФА за одлагање утакмице Украјине и Шкотске у оквиру полуфинала баража за пласман на Светско првенство у Катару, а све након рата са Русијом у тој земљи.
FOTO: AP/Tanjug
Овај захтев могао би да направи хаос у календару ФИФА и УЕФА, пошто би крајем месеца требало да буду познати учесници Мундијала.
Подсећања ради, Украјина, која се квалификовала за А квалификациони турнир завршивши на другом месту у својој групи, иза Француске, требало би да крајем месеца игра против Шкотске у полуфиналном окршају у Глазгову.
Потенцијално би Украјинци потом играли и финале против Велса или Аустрије, уколико би славили, али пошто су велики делови Украјине у интензивном рату са руским снагама, многи репрезентативци су и даље у тој земљи. ФИФА је потврдила захтев ФС Украјине о одлагању меча, наводећи да су у сталном контакту са УЕФА и да траже пригодно решење.
Нико не сме да напусти Украјину
"ЕСПН" наводи да ФИФА и УЕФА покушавају да помогну украјинским фудбалерима који желе да напусте земљу. Чак 15 од 23 репрезентативца из последње утакмице те репрезентације наступају за украјинске клубове и већина их је и даље у ратом захваћеној земљи.
Због тога Украјинци желе да се меч одложи. У тој земљи постоји мандат да сви мушкарци између 18 и 60 година не смеју да напуштају земљи и извори наводе да поменути фудбалери не намеравају да то прекрше.
Жреб за Светско првенство је 1. априла, а уколико се ФИФА и УЕФА одлуче на одлагање, једини објективно реални термини могли би да буду почетком јуна, када ће се играти и интерконтинентални бараж мечеви за последња два учесника Светског првенства.
БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера
Препоручујемо
"ИЗБАЦИЛИ СТЕ РУСЕ, А ШТА ЈЕ СА АМЕРИМА?" Огласио се познати фудбалски судија
01. 03. 2022. у 14:29
РУСИ УЗВРАЋАЈУ УДАРАЦ: Ово ће урадити јер су их ФИФА и УЕФА избацили из свих такмичења
28. 02. 2022. у 22:32
СРАМОТА! ФИФА и УЕФА избацили Русију и све руске клубове из међународних такмичења
28. 02. 2022. у 18:41
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе
ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.
23. 02. 2026. у 08:00
РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
23. 02. 2026. у 20:02
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (3)