АУТОГОЛ УТИШАО ХУЛИГАНЕ: Влаховић и Јувентус славили минималну победу на Куп-гостовању Фиорентини

02. 03. 2022. у 23:11

ФУДБАЛЕРИ Јувентуса савладали су Фиорентину са 1:0 у првом мечу полуфинала Купа Италије на стадиону Артемио Франки.

Утакмица је имала језиву увертиру у виду кореографије којом су хулигани који себе називају фудбалским навијачима дочекали дојучерашњег идола и најбољег стрелца Душана Влаховића.

Виола је доминирала на вечерашњем мечу, посебно у првом полувремену, Ђакомо Бонавентура и Џордан Иконе нису успели да затресу мрежу голмана Матије Перина.

У наставку сусрета чета Макса Алегрија наставила је по старом, то је могао да казни поменути Иконе, али статива је била савезник гостију из Торина.

Јувентус је нападао стихијски, своју шансу Стара дама чекала је из контранапада, међутим, Никола Миленковић је био фантастичан.

Србин је перфектно командовао последњом линијом Фиоретнине, те је најзаслужнији за "успављивање" Душана Влаховића.

И када се очекивало да се утакмица заврши резултатом 0:0, уследило је помрачење ума Лоренца Венутија. Хуан Квадрадо је центрирао у 92. минуту, лопта погађа 26-годишњег фудбалера и завршава иза Пјетра Тераћана.

Реванш сусрет на програму је 20. априла на Алијанц стадиону.