АЗ "НАЦРТАО" ПАРТИЗАНУ ПУТ: Фејенорд поражен од Алкмара у дербију кола (ВИДЕО)

27. 02. 2022. у 14:50

ФУДБАЛЕРИ АЗ Алкмара победили су на свом терену Фејенорд са 2:1 у 24. колу Ередивизији и показали Партизану на који начин може да угрози клуб из Ротердама.

АЗ НАЦРТАО ПАРТИЗАНУ ПУТ: Фејенорд поражен од Алкмара у дербију кола (ВИДЕО)

Гости су почели офанзивније меч, али су били ти који су први поклекли. Играо се 19. минут када је Јеспер Карлсон погодио са беле тачке и довео Алкмар до предности.

На крилима тог поготка домаћин је кренуо по још један. Убрзо се то десило, а Швеђанин је поново био стрелац и то на идентичан начин. АЗ је до одласка на одмор постигао још један погодак, било је то у 36. минуту, но он је поништен због офсајда у коме се нашао Дани де Вит.

Јасно је било да ће Фејенорд напасти од почетка другог дела утакмице. Успео је тим Арнеа Слота да смањи резултат преко Лушарела Гертруиде који је у 52. минуту савладао Петера Виндала.

Гости су 59. минуту могли и до изједначења, али је дански чувар мреже одлично зауставио покушај главом штопера Гернота Траунера.

АЗ је успео да одоли до краја утакмице и упише нова три важна бода, па се сада налази на четвртом месту са 48 бодова, три мање од ривала са којим је одмерио снаге који је трећи на табели.

Подсетимо, Партизан се у осмини финала Лиге конференција састаје са Фејенордом. Први дуел игра се 10. марта у Београду, а реванше је седам дана касније у Ротердаму.

БОНУС ВИДЕО: На мечу Партизан - Спарта једва убедили навијача Спарте да се склони са ограде

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00