МАЈСТОРИЈА ТАДИЋА НИЈЕ ПОМОГЛА АЈАКСУ: "Копљаници" ремизирали у Лисабону, без победника и у Мадриду (ВИДЕО)

23. 02. 2022. у 21:34 >> 23:12

ДУШАН Тадић је постигао гол за Ајакс, али то није било довољно за тријумф "копљаника" који су ремизирали у Лисабону против Бенфике (2:2).

МАЈСТОРИЈА ТАДИЋА НИЈЕ ПОМОГЛА АЈАКСУ: Копљаници ремизирали у Лисабону, без победника и у Мадриду (ВИДЕО)

Капитен репрезентације Србије Душан Тадић феноменалним голом у 18. минуту после асистенције Мазрауија успео је да доведе тим Ерика Тен Хага до предности.

Тадић је остао усамљен на другој стативи и добро дочекао центаршут са десне стране и погодио мрежу Одисеаса Влаходимоса.

До одласка на одмор виђена су још два поготка, главни актер је био Себастијан Але. Нападач Ајакса је у најпре растужио своје навијаче, а потом обрадовао. Прво је у 26. минуту постигао аутоголо, да би три минута касније вратио предност екипи из главног града Холандије.

Бенфика је у наставку сусрета успела да поравна резултат, захваљујући Роману Јаремчуку који је у 72. савладао Ремка Пасвира.

Одлука о томе ко ће у четвртфинале биће донета у реваншу на "Јохан Кројф арени" који се игра 15. марта.

У другој утакмици вечери победника није било ни у Мадридру, где су Атлетико и Манчестер јунајтед одиграли 1:1.

Сјајно је почело по "јорганџије" које су до вођства дошли већ у 7. минуту када је Жоао Феликс из непосредне близине главом матирао Де Хеу.

Нису "црвени ђаволи" имали пуно прилика. Тим Дијега Симеонеа је одлично стајао на терену, али је одбрана први пут изгубила концентрацију у 80. минуту када је резервиста Ентони Еланга одличним ударцем по земљи, искоса са десне стране савладао Јана Облака.

Треба рећи да је Атлетико два пута погодио пречку, по једном у првом и другом полувремену, но слава је то утеха када се није остварио тријумф.

БОНУС ВИДЕО: Најбрже постигнути голови у УЕФА Лиги шампиона

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17