МАРКО ЈЕВТОВИЋ ПОСЛЕ ЧЕТИРИ ГОДИНЕ ЗАИГРАО ПРЕД ГРОБАРИМА: "Било је емотивно, лепа атмосфера и енергија за трофеје"
ЧЕТИРИ године су прошле од последње роле Марка Јевтовића (28) на стадиону у Хумској, до недељне у дуелу са Радничким из Крагујевца (2:0).
FOTO: M. Vukadinović
Попут претходне одлично одрађене епизоде у другом полувремену окршаја са Спартом у Прагу, високи везиста је и у дуелу са "фењерашем" Суперлиге ауторитативно држао под контролом ситуацију на средини терена, како у фази кварења игре, тако и у зачецима напада црно-белих.
- Имам осећај као да никад нисам ни одлазио. Многе су ствари остале исте. Неки играчи, који су били када сам и ја претходно био, су такође поново ту, тако да ми је лако да се уклопим. Стручни штаб ми је јасно рекао који су захтеви и шта се од мене очекује - прича Јевтовић о другом дебију у црно-белом дресу.
Победу над последњепласираним Крагујевчанима украсио је и леп амбијент, пошто се на трибинама нашло скоро 7.000 присталица.
- Лепа је атмосфера, добра енергија је и унутар и око тима. Много нам значи подршка. До скоро сам исто био навијач, давао сам подршку. Придружио сам се сад у јануару, момци имају феноменалну полусезону иза себе, али то је само прво полувреме. Најбитније да у мају будемо срећни и задовољни сезоном.
Пролећни старт је практично идеалан због максималног учинка, али и због чињенице да се мрежа није затресла током 270 минута.
- Имамо три победе из три утакмице. Прија ми повратак на наш стадион, било је емотивно за мене. Надам се да ћемо наставити у овом ритму, јер имамо две, вероватно и најважније утакмице пред нама.
Већ за два дана следи реванш меч баража за осмину финала Лиге конференције против прашке Спарте у Београду.
- Европа је нама свима увек велика мотивација, и због рејтинга нашег фудбала и клуба, и изузетно је важно да оставимо добар утисак - завршио је Јевтовић.
Други задњи везни из Станојевићевог тима, Милош Јојић, је најпре пропустио идеалну прилику да дуплира предност црно-белих, али је то нешто касније учинио из теже позиције.
- Код те прве шансе сам већ видео лопту у голу и када је тако, обично се деси промашај. Срећом другу сам искористио. Сада пуни самопоуздања дочекујемо реванш са Спартом - истиче Јојић.
- Морам да похвалим навијаче који су били сјајни и не сумњам да ће нам и у четвртак дати додатну снагу. Морамо максимално озбиљно да схватимо дуел са Чесима јер су способни да направе проблем уколико приступ не буде најбољи. Не сумњам да ћемо бити прави, верујем у пролаз - закључио је Јојић.
ПАНТИЋ ОПЕРИСАН У ЛИОНУ
МАЛЕРОЗНИ везиста Партизана Данило Пантић успешно је оперисан јуче на клиници "Жан Мермо" у Лиону. Хируршки захват је урадио доктор Бертран Сонери-Коте и сада предстоји дуг период опоравка, а према неким општим прогнозама повратак на терен се очекује средином септембра.
ЈЕДНА УЛАЗНИЦА - ТРИ МЕЧА
ПОСЛЕ бесплатног улаза на првенствени меч против Радничког из Крагујевца, у Хумској су припремили ново изненађење за навијаче. Сви који купе улазницу за сусрет Лиге конференција са Спартом, имаће прилику да бесплатно уђу на црно-бело здање у два наредна лигашка дуела у Београду - против Младости и Напретка.
БОНУС ВИДЕО - Гробари у Прагу
Препоручујемо
СВИМА ЈЕ ЛАКНУЛО: Партизан, после тешке повреде Данила Пантића, дочекао лепу вест
21. 02. 2022. у 16:16
СПАРТА ОДМОРНА НА ПАРТИЗАН: Снег одложио првенствени окршај прашке екипе
20. 02. 2022. у 21:59
Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза
МАНЧЕСТЕР јунајтед у понедељак увече на Олд Трафорду дочекује Брентфорд у мечу који може бити веома важан у борби за пласман у Лигу шампиона. Домаћин је тренутно трећи на табели Премијер лиге и налази се у одличној позицији пред сам финиш сезоне.
27. 04. 2026. у 10:36
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)