БАРСЕЛОНА ПОДСЕТИЛА НА ОНУ СТАРУ: Ћави наштимовао посрнулог гиганта (ВИДЕО)

20. 02. 2022. у 18:34

НАВИКЛИ су навијачи Барселоне у прошлости да присуствују само победама. Каталонци су ове недеље на "Местаљи" подсетили на оне дане кад су харали шпанским фудбалом, пошто су убедљиво савладали Валенсију са 1:4 у 25. колу Примере.

Ураганских 45 минута одиграли су изабраници Ћавија Енандеза, а први део меча обележио је Пјер-Емерик Обамејанг који је постигао два поготка. Питали су се љубитељи најважније споредне ствари на свету да ли ће Габонац икад више моћи да решета мреже као некада - чини се да је дао одговор против "слепих мишева".

Гостима је 23 минута било потребно да откључа браву Гиорги Мамардашвили. Ђорди Алба је дугом лоптом упослио Обајенга који је умакао одбрани ривала и закуцао лопту у мрежу.

Недуго потом на семафору је стајало 0:2. Одличну акцију извели су Каталонци. Усман Дембеле је лепо лопту одложио Френкију де Јонгу коме није било тешко да из непосредне близине савлада голмана Валенсије.

Барселона није желела ту да се заустави, већ је наставила да напада, па се у 38. минуту Обамејанг други пут уписао у листу стрелаца и практично ставио тачку на овај сусрет.

Но, Валенсија није желела да се преда. Изашао је тим Хозеа Бордаласа много живље на терен у другом полувремену и то му се исплатило. Карлос Солер је успео да смањи резултат. Покушао је домаћин још више да се приближи противнику. И таман када су стезали обруч испред гола Тер Штегена Барселона је дошла до новог гола.

Праву мајсторију извео је Педри. Добио је лопту на неких 20 метара, сјајно шутирао и дефинитивно решио победника на "Местаљи".

Српски фудбалер Урош Рачић добио је прилику да заигра од 66. минута када је заменио Илаиша Морибу.

Каталонци су након овог тријумфа четврти на табели са 42 бода, док је Валенсија на 12. месту са 30.

БОНУС ВИДЕО: СТРУЧНИ ШТАБОВИ НА ЦЕНТРУ ТЕРЕНА: Инцидент на утакмици Црвена звезда - Пролетер