КАКВА ЛИГА ШАМПИОНА! Момак коме нико не може да изговори име шокирао Бајерн, Ливерпул нокаутирао Интер (ВИДЕО)

Д. Н.

16. 02. 2022. у 22:53

ЛИГА шампиона је у среду настављена новим двема уводним утакмицама осмине финала.

Бајерн је, као велики фаворит, у 90. минуту избегао пораз на гостовању Салцбургу - меч је завршен резултатом 1:1, а у Милану је после врло узбудљивог дуела Ливерпул добио Интер са 0:2.

Гигант из Минхена се надао да ће новим успехом наставити свој поход ка европском трону, али не само да није остварио резултат који је прижељкивао, већ је тек у последњим тренуцимоа избегао пораз од екипе која је по многима била потпуни аутсајдер.

Чуквибуике Адаму (лево) слави гол за Салцбург против Бајерна у Лиги шампиона / FOTO: Tanjug/AP

За изненађујуће вођство домаћих се побринуо Чуквибуике Адаму, 20-годишњи момак рођен у Нигерији, који је одавно добио аустријско држављаноство и прошлог новембра дебитовао за ту европску селекцију.

Он је у 21. минуту добио лопту од Аронсона и искоса, с леве стране, одличним ударцем матирао 13 година старијег Свена Урлиха, који је чувао мрежу Бавараца.

Бајерн је, очекивано, имао и већи посед лопте, и двоструко већи број шутева, али када се чинило да ће Аустрију напустити погнуте главе, Кингсли Коман је у 90. минуту претворио додавање главом Томаса Милера у коначних 1:1.

Што се великог фудбалског окршаја у Милану тиче, Ливерпул је у првом полувремену стварао боље и бројније прилике, иако је поготку најближи био Интер, јер је Чалханоглу погодио пречу гола Црвених.

Други део меча је почео скроз другачијом сликом: "неразури" су били доминантнији, па је у једном тренутку стратег гостију, Јиргне Клоп, решио да истовремено замени Манеа, Фабиња и Елиота, и то Диазом, Хендерсоном и Кеитом.

То је мало успоставило равнотежу на средини терена, а подигло самопоуздање Ливерпулу. И, баш са тим самопоуздањем гости су 75. минуту дошли до вођства.

Робертсон је тада извео корнер, а Фирмино утрчао ка ближој стативи, изврсно реаговао главом и, пославши лопту у даљи угао гола, затресао мрежу коју је чувао Хандановић.

Мохамед Салах слави гол на мечу Лиге шампиона Интер - Ливерпул / FOTO: Tanjug/AP

Ту није био крај мука за Интер, јер се у 83. минуту Мохамед Салах нашао на правом месту после две неуспеле интервенције одбране италијанског клуба, па левицом послао неодбрањив ударац по земљи за коначних, а великих - 0:2.

Бонус видео: Највећи олимпијски скандал - Пендреком пребијена клизачица да би друга победила

АМЕРИ У ШОКУ: Српски монах им открио како је Дарко Миличић успео, а он - зашто се одрекао кошарке, купио 10.000 риба и нокаутирао коња

Дарко Миличић је једна од најзанимљивијих личности у нашој кошарци. Сврставан својевремено међу највеће таленте на свету, изабаран је чак као други пик на НБА драфту, испред многих потоњих звезда. У НБА лиги, међутим, није успео. У Америци му се и данас многи подсмевају због тога. Али… Управо је екипа највећег америчког спортског медија, ЕСПН-а, не тако давно допутовала у Србију да сазна нешто више о нашем некадашњем репрезентативцу. Оно што су открили – запрепастило их је.

07. 05. 2023. у 19:16