САМО ОХИ БЕЗ ПРОМАШАЈА: Од последњих пет иностраних шпицева Звезде, Норвежанин једини стрелац на првом званичном мечу

ТРИ гола на припремама, па онда и "рецка" на званичном дебију против Чукаричког. Охи Омоижуанфо, најновији нападач "из увоза" Црвене звезде, наставио је да погађа мреже ривала, баш као што је то чинио у норвешком првенству у дресу Молдеа и, ако се по јутру дан познаје, представљаће ударну иглу у нападу екипе Дејана Станковића која ће до краја првенства има још "15 финала" у којима ће покушати да (пре)стигне предност Партизана од пет бодова на табели.

ФК Црвена звезда

Већ за два дана, Охи ће имати прилику да се у листу стрелаца у Звездином дресу упише и у Купу Србије, када црвено-бели играју против Радничког из Ниша (среда, 17.00), док би европски деби требало да има 10. марта, у осмини финала Лиге Европе, против још непознатог ривала.

И док је Норвежанин имао прилику да се радује већ после 72 званична минута у црвено-белом дресу, занимљиво је осврнути се и на учинак његових претходника, односно иностраних легионара који су у претходним сезонама заузимали место центарфора. А увид у статистику каже да је од последњих пет иностраних нападача Звезде, само Охи погодио на првој званичној утакмици за најтрофејнији клуб у Србији.

ПАВКОВ СПРЕМАН ЗА ПРОЛЕТЕР

КРВАВЕ главе Милан Павков је напустио стадион "Рајко Митић" у суботу. После само 20 минута игре, робусни нападач из Бегеча је морао да изађе из игре због судара са играчем Чукаричког Ендијајеом, пошто је доживео озбиљну расекотину на челу, али одсуство Павкова не би требало да буде дуго.

Према неким најавама, требало би да се готово сигурно нађе у саставу Дејана Станковића за меч са Пролетером наредне суботе, а можда и за дуел Купа Србије са Радничким у среду.

Француз Луис Диони је прве минуте за Звезду "одрадио" у победи црвено-белих над Младошћу из Лучана, али је на "првенац" морао да сачека реванш меч против Каирата, у квалификацијама за Лигу шампиона, када је био један од стрелаца у убедљивој победи (5:0).

Прве минуте у Звезди на прави начин није искористио ни Дијего Фалчинели, који је дебитовао против Чукаричког у првенству и на терену провео нешто више од десетак минута, да би већ на следећем мечу против Омоније у квалификацијама за ЛШ, уз Милоша Дегенека био трагичар у пенал-серији. Ипак, Италијан се касније испоставио као пун погодак за црвено-беле и био један од најзаслужнијих за дуплу круну и шеснаестину финала ЛЕ.

Када је у питању Томане, ни он није имао среће да затресе мрежу ривала на дебију у Звезди, будући да га је тадашњи стручњак Владан Милојевић увео у 62. минуту дуела са Младошћу, али је Португалац остао без "рецке". На првенац је морао да сачека до меча са Спартаком из Суботице, када је ефектним маказицама одушевио навијаче.

Када се узме узорак од последњих пет иностраних Звездиних шпицева из увоза, ни Ричмонд Боаћи није погодио на првој утакмици за црвено-беле. С тим да је љубимац "делија" из Гане имао два мандата на "Маракани", али му је званичан деби био на зиму 2017. када је против Новог Пазара остао празних шака, али одмах се затим "исправио" са два поготка Бачкој и постао један од омиљених страних играча који су играли на "Маракани".

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17