ВЛАХОВИЋ ЧУВА ЈУВЕНТУС: Србин одвео "стару даму" у полуфинале Купа Италије

А. Илић

10. 02. 2022. у 22:54

ФУДБАЛЕРИ Јувентуса у четвртфиналу Купа Италије дочекали су Сасуоло. Занимљив меч гледали смо на Алијанц Стадиону, а резултат је био 2:1, а коначан резултат поставио је Душан Влаховић у завршници меча.

ВЛАХОВИЋ ЧУВА ЈУВЕНТУС: Србин одвео стару даму у полуфинале Купа Италије

Фантастичан дуел одиграли су Сасуоло и домаћи Јувентус, а централне фигуре били су Ђанлука Пеголо и Матиа Перин. Оба голмана су у више наврата имали одличне интервенције, посебно се истакао четрдесетогодишнји Пеголо који је скидао и немогуће. Ипак, на крају Пеголо није могао против Душана Влаховића.

Није добро по зелено-црне кренуло. Из првог правог напада Јувентус је дошао до вођства. Пауло Дибала је дошао до одбитка и лагано затресао мрежу. Рутински је играч Јувентуса обрадовао навијаче.

Примљени гол деловао је као шок терапија за госте који су заиграли знатно ангажованије. У неколико наврата припретили су Перину, а Италијан је одлично реаговао.

Ипак, ухватио га је Хамед Јуниор Траоре на погрешној нози у 24. минуту. Прошао је поред одбране, са ивице шеснаестерца одлично је пласирао лопту за 1:1.

Душан Влаховић је пред крај полувремена изашао пред Пегола, а искусни голман је дуел завршио као победник - након 45 минута игре 0:0.

Поново је у 52. минуту Душан Влаховић имао лепу прилику. Примио је лопту на ивици шеснаестерца, али је шутирао крај гола. Само четири минута касније Венстон Мекени је примио савршен пас на ивици шеснаестерца, на несрећу домаћих навијача погодио је стативу.

Влаховић је поново био у одличној шанси, распалио је пројектил, а Беголо још једном одличан. Потом је у 73. минуту Мората упутио снажан шут, а добро реагује одбрана Сасуола.

Већ у наредном нападу Матијас де Лигхт је скоро са гол линије шутирао, погодила је лопта стативу, а након тога уследила је конфузија код домаћих нападача, тројица играча била су на лопти, а није нико успео да је спроведе у мрежу.

Адријен Рабио је након аута главом имао прилику да усмери лопту у мрежу, али се поново питао одлични голман Сасуола који је крајњим напорима успео да омађија своју мрежу. Ипак, прорадио је инат код Душана Влаховића који је одлично реаговао по левој страни. Побегао чувару, шутирао десном ногом, а одбитак је завршио у голу.

Влаховић је потом напустио терен, а Сасуоло је преузео теренску иницијативу, али промене резултата није било.  Јувентус ће у полуфиналу Купа Италије играти против Фиорентине. Док ће други пар бити Милан и Интер.

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера