ПОБЕДИО РАК, ПА КРИСТИЈАНА РОНАЛДА: Играч Мидлзброа због твита постао планетарни хит
СОЛ Бамба је постао велики хит у енглеском фудбалу. Прекаљени фудбалер помогао је екипи Мидлзброа да избаци Манчестер јунајтед из ФА купа, а потом једном објавом одушевио планету.
ФОТО: ЕПА
Тим Криса Вајлдера елиминисао је реномирани Јунајтед у четвртом колу ФА купа тако што је победио са 8:7 након пенала (1:1).
Фотографија његовог хладнокрвног лица обишла је планету, а насмејао је све познатом крилатицом из филма "Смртоносно оружје".
Бамба је на твитеру поделио фотографију уз опис "Престар сам за ова ср**а", што изговара амерички глумац Дени Гловер у поменутом кинематографском остварењу.
Победио рак и вратио се фудбалу
Бамба има праву филмску причу и каријеру проткану упорношћу и вером у себе, а изазовна му је била претходна година у којој је остварио највећу животну победу.
Дефанзивцу је дијагностификован нон хоџкинов лимфом, врста рака крви, а 2021. године подвргао се хемотерапији.
У мају је објавио да је победио рак, али за њега у Кардифу више није било места: сазнао је преко Твитера да је добио отказ.
У августу је потписао за Мидлзбро. Искуством је помогао тиму, а од пресудног значаја био је у јучерашњем мечу.
Репрезентативац Обале Слоноваче заменио је у 118. минуту Ајзеју Џонса, помогао тиму да избаци Кристијана Роналда и дружину. Хладнокрвно је савладао у пенал рулету Хендерсона.
- Због оваквих момената играм фудбал. Имали смо подршку навијача која нас је погурала вечерас. Током мог лечења, мислио сам на овакве тренутке. Напоран рад, подршка породице и фудбалске заједнице, могу само да им се захвалим. Не бих данас био овде без њих, рекао је Бамба након меча.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Јунајтед поражен од Мидлзброа у ФА купу
БОНУС ВИДЕО: Дејан Станковић дао пресек досадашњих припрема
Препоручујемо
НЕПРИЈАТЕЉ СРБА СТИЖЕ У СРПСКИ ГРАД Шаћири променио клуб, чека га "земунски дочек"
04. 02. 2022. у 21:30 >> 15:52
"ПРЕБИШЕ НИКОЛУ!" Јокић у НБА хаосу, амерички новинари деле невероватне снимке (ВИДЕО)
05. 02. 2022. у 15:25
РЕАЛ НЕЋЕ ПРОПУСТИТИ ОВУ ПРИЛИКУ: Мадриђани вечерас могу до првог места на табели!
ЛИДЕР чека понедељак да одигра свој меч, али Мадриђани имају шансу да већ у вечерас преузму врх. На "Бернабеу" стиже захуктала екипа Сосиједада (21.00), непоражена на последњих 11 мечева у свим такмичењима.
14. 02. 2026. у 08:00
ПЛАНЕТА У ШОКУ: Одушевио Новака Ђоковића, па у финалу доживео што нико жив није очекивао, победио га дечко који је вежбао у ТРЖНОМ ЦЕНТРУ!
"Највећи слом у историји". Тим речима поједини медији описују оно што је главни фаворит за злато у уметничком клизању, Американац руског порекла Иља Маљинин, доживео у финалу Олимпијских игара "Милано / Кортина 2026".
14. 02. 2026. у 12:43
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)