СЕНЕГАЛ ГРАБИ КА ТРОФЕЈУ: "Лавови" први финалисти Купа афричких нација (ВИДЕО)

02. 02. 2022. у 22:47

ФУДБАЛСКА репрезентација Сенегала први је финалиста Купа афричких нација, пошо је победила Буркину Фасо са 3:1.

СЕНЕГАЛ ГРАБИ КА ТРОФЕЈУ: Лавови први финалисти Купа афричких нација (ВИДЕО)

"Лавови" су по многима били главни фаворити за трофеј и дошли су у прилику да се боре за њега. Иако у првом полувремену није било голова вреди поменути да су Сенегалу свирана два пенала, па су оба поништена након одлуке судија из ВАР собе.

Такође, први део сусрета је био продужен чак шест минута, а неколико добрих прилика није искористио Садио Мане. После 45 минута фудбала могла је да води и Буркина Фасо, али је покушај Хасана Бандеа зауставио Едуард Менди.

Друго полувреме било је доста узбудљивије, између осталог виђена су сва четири поготка. Изабраници Алијуа Сисеа су у размаку од шест минута постигли два поготка.

Најпре се у стрелце уписао фудбалер ПСЖ-а Абду Дијало који је у 70. минуту искористио асистенцију Калидуа Кулибалија и тако изазвао велику радост навијача Сенегала.

Брзо је на семафору стајало 2:0, а још један члан шампиона Француске постигао је гол. Идриса Геј је након додавања Садија Манеа матирао Ервеа Кофија.

Неизвесност је унео Ибрахим Блати Туре који је смањио резултат у 82. минуту. Ипак, она није дуго трајала.

После асистенције Мане је успео и да затресе мрежу и на тај начин одведе своју селекцију у одлучујући дуел за трофеј.

Сенегал ће у финалу играти против победника меча Камерун - Египат.

БОНУС ВИДЕО: Први гол Партизана против Динама из Москве

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17