БУРНА НОЋ У ЈУЖНОЈ АМЕРИЦИ: Реми Еквадора и Бразила, победе Аргентине и Уругваја

28. 01. 2022. у 09:42

ФУДБАЛСКА репрезентација Еквадора одиграла је прошле ноћи нерешено са свом терену са Бразилом 1:1, у 15. колу јужноамеричких квалификација. Бразил је повео већ у шестом минуту голом Каземира, а након тога су у размаку од пет минута виђена два црвена картона, по један на обе стране.

Прво га је добио играч Еквадора Александер Домингес у 15, а потом и Емерсон Ројал на другој страни у 20. минуту.

Коначних 1:1 поставио је Феликс Торес у 75. минуту, али је највећу пажњу на овој утакмици привукао колумбијски судија Вилмар Роланд који је променио неколико одлука после консултација са ВАР собом.

Он је два пута показао црвени картон бразилском голману Алисону и оба пута је поништио ту одлуку. Такође, арбитар је два пута досудио пенал за Еквадор, али је оба пута променио одлуку после гледања снимка.

Бразил, који је већ обезбедио пут у Катар, први је на табели јужноамеричких квалификација са 36 бодова, док је Еквадор трећи са 24 са великим шансама да се пласира на Светско првенство.

Фудбалери Аргентине су, без Лионела Месија, славили у гостима против Чилеа са 2:1.

Аргентина је повела голом Анхела ди Марије у десетом минуту, изједначио је Бен Беретон у 21, а коначан резултат поставио је Лаутаро Мартинес у 34. минуту.

- Није дошао најбољи играч на свету (Лионел Меси), није дошао наш тренер, имали смо случајеве ковида, провели сате на аеродрому... и победили смо - рекао је после утакмице Ди Марија.

Као и Бразил, и Аргентина је већ обезбедила пласман на Светско првенство. Аргентинци сада имају 32 бода на другој позицији. На другој страни, Чиле је овим поразом знатно умањио своје шансе за пласман на Мундијал пошто је седми са 16 освојених бодова.

Фудбалери Уругваја су у гостима победили Парагвај са 1:0. Стрелац јединог гола, који је Уругвај вратио у трку за пласман на Светско првенство, био је Луис Суарес у 50. минуту.

Уругвај је четврти на табели са 19 бодова, односно има два бода више од Колумбије и Перуа, који имају утакмицу мање, а три више од Чилеа. Парагвај је девети са 13 бодова.

Директан пласман на Светско првенство из јужноамеричких квалификација обезбедиће четири првопласирана тима, док ће пети у бараж.