ШОК-ГОЛ У 91. ПОГУРАО СИТИ КА ТИТУЛИ: Премијер лига већ решена? (ВИДЕО)

29. 12. 2021. у 22:37

ИМА још доста да се игра у овој сезони, али Премијер лига већ може да "види" у ком правцу се развија шампионска трка.

Tanjug/AP

У 20. колу први пратилац водећег Манчестер ситија, Челси, доживео је шок у 91. минуту.

Водио је против десетопласираног Брајтона захваљујући голу који је Ромелу Лукаку, после једног мањег рвачког захвата, постигао у 28. минуту, али се храбри гост домогао бода у судијској надокнади времена.

Наиме, док се Мејсон Маунт, асистент код водећег поготка, смејао јер му је поништен његов за 2:0, због процене да је направио прекршај у нападу приликом одузимања лопте, на другој страни терена одвијала се акција Брајтона која је довела до изједначујућег поготка.

Ветеран Дани Велбек, који је у 80. минуту ушао у игру, фантастично је реаговао на центаршут с левог крила и главом поставио коначних 1:1.

Дани Велбек са саиграчима слави гол Брајтона против Челсија / Фото: Tanjug/AP

Челси је тако дошао до 42, уместо очекивана 44 бода, а Манчестер сити се одмакао на 50 победом против Брентфорда (стрелац јединог гола био је Фоден у 16. минуту, за 10. узастопни првенствени тријумф екипе Пепа Гвардиоле, која је доминирала и овога пута).

Испод "плаваца", са 41 бодом, је трећепласирани Ливепрул, уз меч мање, али и чињеницу да је у претходном првенственом наступу изгубио од Лестера (0:1), а пре тога одиграо 2:2 са Тотенхемом.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама