ЛИВЕРПУЛ ПОРАЖЕН НА "КИНГ ПАУЕРУ": Лестер слави Лукмана, "црвени" имају за чим да жале (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

28. 12. 2021. у 23:02

ЛЕСТЕР је савладао Ливерпул са 1:0 на "Кинг Пауер" стадиону у 20. колу Премијер лиге, а јунак је био Адемола Лукман.

ЛИВЕРПУЛ ПОРАЖЕН НА КИНГ ПАУЕРУ: Лестер слави Лукмана, црвени имају за чим да жале (ВИДЕО)

Ове две екипе одмериле су снаге пре шест дана у четвртфиналу Лига купа и тада су "црвени" славили са 4:3 након бољег извођења пенала. Ипак, сада су изабраници Брендана Роџерса успели да се реванширају ривалу и озбиљно му поремете планове у трци за титулу.

Био је тим Јиргена Клопа бољи ривал, али каква корист кад бодови остају у Лестеру. Ово је био други везани меч "црвених" у коме нису победили (у прошлом колу ремизирали са Тотенхемом - 2:2).

Ипак, ова утакмица могла је да има другачије обрисе да је Мохамед Салах искористио пенал у 16. минуту. Наместио је Египћанин лопту на белу тачку, прочитао је његову намеру Каспер Шмајхел одлично је реаговао. У наставку акције лопта се одбила до најбољег стрелца Премијер лиге, али је његов покушај главом зауставила пречка.

Тренутак кад Шмајхел брани пенал Салаху/Фото: EPA-EFE/TIM KEETON

На одмор се отишло без погодака. Очекивало се да још више Ливерпул крене да кидише ка голу Данца, али уместо тога уследио је хладан туш за гостујуће навијаче.

Играо се 59. минут када је резервиста Адемола Лукман после асистенције Кјерана Девсбури-Хала савладао Алисона и испоставиће се донео победу Лестеру.

У последњих десетак минута "црвени" су кренули са жестоким нападима, но Шмајхел је успео да сачува мрежу нетакнутом.

Лестер је после ове победе скочио на девето место на табели и има 25 бодова, Ливерпул је други са 41 бодом, шест мање од водећем Манчестер ситија.

БОНУС ВИДЕО: ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 20:48