ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Тотенхему недовољан играч више, Вест Хем наставио борбу за Лигу шампиона

Часлав Вуковић

28. 12. 2021. у 18:31

ТОТЕНХЕМ није успео да победи Саутемптон у 20. колу Премијер лиге. Утакмица одиграна на "Сент Мерису" завршена је нерешеним резултатом - 1:1.

Фантастично је меч почео за "свеце" пошто је Џејмс Ворд-Праус у 25. минуту савладао Уга Лориса. Ипак, недуго потом настао је проблем за домаће који су утакмицу морали да наставе са десет играча јер је други жути картон добио Мохамед Салису.

Гости су то зналачки искористили и поравнали резултат до одласка на одмор. Играо се 41. минут када је Хари Кејн погодио са беле тачке.

Друго полувреме протекло је у доминацији Тотенхема. Нападач тима Антонија Контеа је постигао још један погодак, али је након констулација са судијама у ВАР соби главни арбитар Ентони Тејлор одлучио да га поништи, јер се Енглез налазио у офсајду.

Голман Саутемптона Фрејзер Форстер је блистао, забележио је чак десет одбрана. Тим из Лондона је шутирао 22 пута, од тога чак 11 у оквир гола.

Тотенхем је после овог ремија на шестом месту на табели са 30 бодова, док су "свеци" 13. са 21 бодом.

Вест Хем је наставио борбу за Лигу шампиона. "Чекићари" су прегазили Вотфорд у гостима са 4:1.

Преванц у дресу екипе Дејвида Мојеса постигао је хрватски фудбалер Никола Влашић који је дао четврти гол на утакмици. Пре њега мрежу Данијела Бахмана тресли су Соучек, Бенрама и Нобл, док је једини гол за домаће био дело Дениса.

Клуб из Лондона има 31 бод и пети је на табели, за четвртопласираним Арсеналом заостаје четири бода. "Стршљенови" су на 17. позицији на табели са 13 гола.

БОНУС ВИДЕО: ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17