ПАРТИЗАН ЈЕСЕЊИ ПРВАК! Црно-беле мајсторије за голеаду (ВИДЕО)

15. 12. 2021. у 14:09

ФУДБАЛЕРИ Партизана освојили су титулу јесењег шампиона Србије, пошто су коло пре краја стекли недостижних пет бодова предности испред вечитог ривала Црвене звезде. црно-бели су савладали Металац у гостима са 3:0.

Голове за Партизан постигли су Мениг (два) и Шћекић.

Била је ово једна од најбољих, ако не и најбоља партија холандског фудбалера откад је обукао црно-бели дрес. Први гол постигоа је после мање од три минута из акције у којој је сарађивао са Марком Миловановићем, чију брилијантну асистенцију је претворио у гол оштрим и прецизним ударцем по земљи у малу мрежу иза друге стативе.

Недуго затим, пгодио је и стативу, а права је штета што његово додавање петом није у гол претворио Милош Јојић јер је лоше захватио лопту.

Шћекић је у 28. минуту повисио на 2:0 пројектилом са ивице казненог простора, а десетак минута касније, везиста црно-белих асистирао је Менигу за његов други погодак. Ослободио се Холанђанин чувара финтом и послао лопту на готово исто место на које и Шћекић непто раније.

Иако није било голова до краја утакмице, Партизан је наставио са доминацијом на терену. По изласку Менига и Миловановића неколико прилика пропустио је резервиста Холендер, али резултат се није мењао.

Партизан ће Нову годину дочекати на првом месту јер има пет бодова предности над Звездом, коло пре краја. Металац је остао на деоби последњег места са Новим Пазаром и крагујевачким Радничким.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90'- Крај утакмице на стадиону крај Деспотовице.

87' - Прошао је Пантић по левој страни а када је покушао да центрира није добро исконтролисао лопту.

85' - Мало шта се дешава на терену. Црно-бели полако приводе крају утакмицу и спремају се за славље због освајања незваничне титуле јесењег шампиона.

77' - Слободан ударац извео је Урошевић, али је лопта била више пласирана него јака па Савић није имао много проблема да спречи погодак.

73' - Јочић мења Ђурића код Металца, а Смиљанић Јојића и Павловић Здјелара у Партизану.

71' - Корнер за Партизан после акције Јојића и новог покушаја Холендера кој ије из близине главом био замало непрецизан.

69' - Нова прилика за Холендера. У последњем тренутку испред њега је интервенисао Бачкуља, мало скренуо лет лопти, довољно да је мађарски репрезентативац не захвати како је желео. Акцију је започео Пантић на средини терена, одлично упослио Урошевића на левом крилу који је послао у срце шеснаестерца.

67' - Запретили су после дужег времена и домаћи преко Ступаревића, али интервенишее Вујачић.

65'- Холендер је окушао ударац само три минута од уласка у игру. Био је то солидан покушај, али ништа више од тога.

62' - Хокејашка измена у Партизану. Улазе Холендер, Јовић и Пантић, уместо Менига, Миловановића и Шћекића.

60' - Имао је Партизан прилику да иницијативу крунише још једним голом, али је Миловановић направио фаул у нападу.

57' - Дошло је до двоструке измене у Металцу, изашли су Крајишник и Цветковић, a њихова места заузели су Бачкуља и Фуртула.

56' - Немања милетић је упутио дубинску лопту до Миловановића који је тукао из солидне позиције. Одбијену лопту шаље Јојић преко гола, али на крају акције свирана је недозвољена позиција младом нападачу црно-белих.

55' - Корнер на прву стативу изводи Јојић, било је мало гужве, али без веће опасности по гол Савића.

47' - Наставио је Партизан са офанзивом из првог дела. Покушао је главом Миловановић, али је Савић укротио његов ударац.

46' - Почео је други део утакмице на стадиону крај Деспотовице. Нема промена у екипама.

Партизан је после првих 45 минута на добром путу да коло пре краја осигура јесењу титулу. Девет пута су играчи у белим дресовима шутирали ка голу Металца, седам пута у оквир. Три лопте заршиле су иза леђа голмана домаћих Савића, који је имао и две одличне интервенције, а по једном су га спасиле статива и штопер Васиљевић, који је једну лопту са путање ка голу проследио у корнер.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

43' - Нова прилика за црно-беле, мало је недостајало да се Урошевић искупи за овај жути картон. повео је контру преко скоро целог терена, предриблао успут неколико играча Металца, упослио је Јојића на левом крилу, овај упутио центаршут ка двоструком стрелцу Менигу који није успео да захвати лопту маказицама. Штета, био би то прелеп гол.

41' - Први жути картон за играче Партизана, уписан је Урошевић.

37' - 0:3 МЕНИГ!!! Шћекић овај пут у улози асистента.

35' - Јојић је упропастио прилику да донесе 3:0 за Партизан. Штета, јер му је сјајно асистирао Мениг, петом.

Живковић је асистент.

28'- 0:2 ШЋЕКИЋ! Феноменалан гол везисте црно-белих. Примио је лопту на ивици шеснаестерца и шутирао кроз шуму ногу домаћих играча - право под пречку!

25'- Са истог места је извео јојић нови слободан ударац, опет је лопта била употребљива, али се све завршило много мирније него пре четири минута.

21' - Јојић одлично центрира са леве стране, одбрана Металца једва интервенише, лопта је била на путу у мрежу, али је Васиљевић успео да је пошаље у корнер. После ударца из угла Вујачић покушава главом, али је изблокиран.

19' -  Статива за Партизан! Мениг је шутирао, Савић успео мало телом да преусмери лопту да она уместо у мрежу удари у стативу и врати се у поље.

14' - Доминира Партизан и даље, опет је млади Марко Миловановић имао изгледну прилику. Једва је Савић уз помоћ Влалукина спречио нападача црно-белих да изађе сам пред празан гол.

11'- миловановић је најагилнији у редовима Партизана, окушао је ударац у 11. минуту, али тукао је у голмана Савића. јојић је био асистент.

8' - Здјелар покушава из даљине, али је лоше захватио лопту која иде далеко од гола.

7' - Настављају се напади Партизана, Јојић је покушао после корнера са десне стране и гужве у шеснаесетрцу.

Предивна акција црно-белих, асистент је био Марко Миловановић.

3' - 0:1! Води Партизан голом Менига!

1' - Почела је утакмица у Милановцу.

Црно-бели би победом стекли пет бодова предности над вечитим ривалом Црвеном звездом и пред последње коло у календарској години обезбедили да презиме на челу табеле фудбалског шампионата Србије.

МЕТАЛАЦ – ПАРТИЗАН 0:3

(Мениг 3', 37' ; Шћекић 28')

Стадион Металца у Горњем Милановцу;

Судија: Марко Ивковић

Металац (4-2-3-1): Савић – Влалукин, Васиљевић, Млађовић, Антонијевић – Фићовић, Стојић – Цветковић (од 57' Фуртула), Крајишник (од 57' Бачкуља), Ђурић (од 73' Јочић)– Ступаревић

Партизан (3-4-2-1): Поповић – Саничанин, Вујачић, Милетић – Живковић, Здјелар (од 73' Павловић), Шћекић (од 62' Пантић), Урошевић – Мениг (од 62' Холендер), Јојић (од 73' Смиљанић)– Миловановић (од 62' Јовић)

Кад је реч о утакмици с Металцем тренер Партизана Александар Станојевић истакао је да ће његова екипа дати свој максимум да оствари нову победу.

– Одлагала се утакмица против Металца, али надамо се да ће сутра бити одиграна. Ником није било у интересу да се одлаже. Људи су све урадили да очисте снег и колико имамо информацију биће све спремно за сутра. Надамо се да ће услови бити добри и да ћемо оставити добар утисак. Здравствено стање је исто као и до сада. Ту је Данило Пантић који се враћа полако и видећемо на тренингу данашњем да ли ће моћи на пут, рекао је Станојевић.

Терен ће бити проблематичан с обзиром на обилне падавине током викенда.

– Проблем свима нама, који се боримо за своје циљеве. Свима је проблем терен. Децембар је, касно је, и биће врло важан фактор. Не слажем се да је свима исти терен. Екипи која је фаворит одговарају бољи временски услови. То нам је мотивација да у датом тренутку да повећамо предност у односу на вечитог ривала. Али није лако играти утакмицу после Европе, по оваквом времену. Ако смо до сада улазили са 500, 600 одсто, сада ћемо ући са 800 одсто мотивације.

За данашњи меч Станојевић се определи о за одбрану са три штопера, а у тиму нема од раније повређених Лазара Марковића, Натха и Рикарда Гомеша.