БАРСЕЛОНА ИСПАЛА ИЗ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Бајерн држао час, а расплет - одложен! (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

08. 12. 2021. у 22:53

БАРСЕЛОНА није успела у Лиги шампиона, агонија славног клуба се наставила. Каталонци су изгубили од Бајерна у Минхену са 3:0 и на пролеће ће играти у Лиги Европе. А какво је то само вече у елитном такмичењу било... Последње у јесењем делу сезоне, којим је спуштена завеса на надметање по групама.

Барселона је некада била страх и трепет, али нису ово они Каталонци од којих је дрхтала Европа. Променило се много тога, па тим са "Ноу Кампа" сада делује као лак залогај за многе клубове на Старом контитенту.

Бајерн је остварио четврти узастопни тријумф против Барселоне, уз гол ралзику - 16:4. Заиста, импресивно!

Посрнули шпански великан ће тако први пут играти у Лиги Европе још од сезоне 2003/2004.

Држао је шпански клуб "нулу" до 34. минута када је Томас Милер главом после асистенције Роберта Левандонвског успео да савлада земљака Марка Андреа тер Штегена. Лопту је на линији покушао да стигне Роналд Араухо, но у томе није успео.

Тим Јулијана Нагелсмана је до одласка на одмор успео да дуплира предност преко Лироја Санеа који је постигао фантастичан гол у акцији коју је започео Мануел Нојер.

Ништа се није променило ни у наставку сусрета. Екипу Ћавија Ернандеза је дотукао Џамал Мусијала коме није било тешко да лопту убаци у гол после додавања Алфонса Дејвиса.

Пред Каталонцима је много рада како би се овај тим вратио на ниво достојан Лиге шампиона и како би поново бар делимично личио на екипу кадру да руши највеће клубове Европе.

Уз Бајерн у осмину финала из групе Е иде Бенфика која је победила Динамо Кијев (2:0) и са бодом више од Барселоне је заузела другу позицију.

Са другес стране, Ралф Рангник је дебитовао на клупи Манчестер јунајтеда у Лиги шампиона и ремизирао је са Јанг Бојсом (1:1).

Добрано је намачки стручњак прмешао карте на овој утакмици. Капитен је био Немања Матић, а играо је и на новој позицији. Такође, у саставу није било стандардних Харија Мегвајера, Бруна Фернандеша, Кристијана Роналда...

Добили су прилику играчи са мањом минутажом да се наметну новом тренеру и почело је добро. Само девет минута је домаћину било потребно да победе. Лук Шо је центрирао са леве стране, а Мејсон Гринвуд се сјајно снашао и постигао фантастичан погодак.

Нису гости желели да се предају, па је Фабијан Ридер само три минута пре одласка на одмор успео да поравна резултат, пошто је постигао гол о коме ће се причати. Поготку је претходила грешка Ван де Бека.

Покушао је Јунајтед у наставку сусрета да дође до победе, ипак промене исхода није било. То није утицало на позицију на табели "црвених ђавола" који са прве позиције отишли у осмину финала Лиге шампиона. Са друге стране, екипа из Берна је завршила учешће у Европи за ову сезону.

За друго место у групи Ф бориће се Аталанта и Виљареал чији меч је одложен због снега који је пада у Бергаму.

Лига шампиона, среда - резултати 6. кола и табеле:

Група Е:

Бајерн - Барселона 3:0 (2:0)
Бефика - Динамо Кијев 2:0 (2:0)
Табела: Бајерн 18 бодова, Бенфика 8, Барселона 7, Динамо Кијев 1

Група Ф:

Манчестер јунајтед - Јанг Бојс 1:1 (1:1)

Табела: Јувентус 15, Челси 13, Зенит 5, Малме 1

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45