ПАРТИЗАН ПРЕСКОЧИО ДУБОЧИЦУ: Миловановић одвео црно-беле у четвртфинале Купа (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

01. 12. 2021. у 18:07

ПАРТИЗАН је успео да савладао Дубочицу у Нишу са 1:0 у осмини финала Купа Србије.

Иако је победа минимална, тријумф црно-белих се ниједног момента није доводио у питање, пошто су током свих 90 минута доминирали на "Чаиру".

Измешао је карте Александар Станојевић на овој утакмици, али ни то није био проблем да се упише сигурна победа и обезбеди четвртфинале Купа.

Теренску иницијативу против члана Српске лиге Исток Партизан је крунисао вођством у 40. минуту када је млади Марко Миловановић који је заменио Рикарда у нападу надскочио Јовановића после центаршута Миљковића и главом матирао Младеновића.

Колико су црно-бели били доминантни у првих 45 минута осликава и однос у поседу лопта 70-30, али број изведених корнера 8-0. Тим из Лесковца је био орјентисан на одбрану свог гола.

Наствили су Београђани да нападају и у наставку утакмице. Покушавали су Пантић, Миловановић, Јојић... али промене резултата није било, па су црно-бели уписали минималан тријумф. То нико од навијача сигурно неће замерити, јер је у Куп утакмицама у којима нема поправног најбитније да се прође даље.

Партизан је на овај начин наставио поход ка трофеју. Црно-бели су прошле године у финалу поражени од Црвене звезде након пенала.