ПАРТИЗАН СА КРОВА НА КРОВ: Црно-бели жестоко казнили промашаје сина бившег тренера Звезде (ВИДЕО)

28. 11. 2021. у 15:19

ДОШЛИ су црно-бели на кров Тржног центра Вождовац са зебњом да ли је европски кикс против Флоре у Талину оставио трага, у првих пола сата су и деловали стегнуто, али када је Квинси Мениг отворио браву домаћина питање победника се више није постављало.

Само 15 минута од прве лопте у мрежи Прековића до треће је било довољно да ишчезне свака неизвесност и да Партизан упише 16. победу у 18 суперлигашких кола - 0:3 (0:1).

Одсуство неколицине стандардних играча уз свеже ране донете са Балтика утицале су на то да Станојевићев тим у већем делу првог полувремена не личи на екипу која је током највећег дела јесени лако терорисала противничке одбране у Суперлиги. "Змајеви" су без већих проблема заустављали нападе гостију далеко од гола Прековића, а после нешто више од пола сата игре имали и идеалну прилику да шокирају фаворита, али је шут главом Николе Милојевића са свега седам-осам метара завршио на левој стативи Поповићевог гола.

Као да су после тог момента црно-бели схватили да је враг однео шалу, постали су конкретнији и агресивнији на противничкој половини, посебно Квинси Мениг који је у Талину био можда и најслабија карика. Холанђанин је у 40. минуту окренуо Хајдина на десном боку, распалио по лопти и погодио десни доњи угао гола Вождовца. На тај начин није само погурао свој тим ка победи већ је и добио значајну инјекцију самопоуздања обрисавши неколико слабих реакција из првих пола сата у ситуацијама које су мирисале на гол.

У наставку је свакав наговештај неизвесности отклоњен већ после пет минута игре када је Мениг голу додао и асистенцију, а Рикардо Гомеш у свом стилу повукао лопту до десетак метара од гола Вождовца и рутински стигао до 18. суперлигашке рецке. Колико су странци носили црно-беле ка четвртој победи над Вождовцем у 2021. сведочи и последњи, трећи гол где се Рикардо Гомеш нашао у улози асистента, а Данило Пантић је био задужен за егзекуцију.

Партизан је сада врло близу јесењих почасти са шест бодова више од вечитог ривала (уз утакмицу више на конту). До спуштања завесе на први део сезоне Станојевићеву чету у Суперлиги очекују утакмице против Новог Пазара и Колубаре у Хумској и гостовање Металцу у Горњем Милановцу.

ВОЖДОВАЦ - ПАРТИЗАН 0:3

90` Играчи Вождовца покушавају да бар дођу до почасног поготка, али им то не полази за руком. Партизан сигурно приводи меч крају.

87` Још један покушај Вождовца завршава у рукама голмана Партизана. Ајдиновић је пкушао свој шут, али Поповић сигуран.

83` Углавном су измене најбитнија дешавања у овим тренуцима, уз повремене нападе на једној и другој страни. Од трећег гола Партизана ритам је значајно опао, а Вождовац као да се помирио са поразом.

77`Лутовац је могао до гола, одлично га је проиграо Јојић, а овај из изгледне позиције шутира мало поред гола.

75` Сјајна шанса за Вождовац! Хајдин је видео да се Вујновић убацио у шеснаестерац и да је потпуно сам, лепо га је пронашао, али је црногорском шпицу у пријему лопта побегла.

68`Лазар Павловић пропушта прилику да и он зебележи гол за Партизан. Ређају се шансе црно-белих, Вождовац се распао.

66` Пантић је мпгао још једном да се упише у листу стреалаца, али је шутирао право у Прековића, имао је слободног Рикарда, али покушао је сам да реши овај напад.

60`Улазе у игру за Вождовац Ајдиновић, Кеита, а излазе Милојевић и Милосављевић.. Изашао је стрелац и асистент Мениг, а уместо њега на терену је Лутовац

55`ГОЛ! Пантић се уписао у стрелце и завршио посао за Партизан. Црно-бели рутински решавају посао против Вождовца. После карамбола у шеснаестерцу Вождовца лопта се одбила до Пантића који је био сам испред гола домаћих и опалио из окрета за трећи погодак у сезони.

50` ГОЛ! Партизан је удвостручио предност. Рикардо је матирао Прековића на асистенцију Менига. Пресликана ситуација из првог полувремена Милојевић промашује шансу, а онда тандем црно-белих странаца сурово кажњава - 0:2.

48` Опет Немања Милојевић и опет поред гола. Син бившег тренера Звезде је данас једина опасност за Партизан. Ово је био његов четврти покушај да угрози Поповића.

47` Кренуо је Партизан фуриозно у дугом делу. Одмах на старту прекид за црно-беле, али Јојић је то лоше урадио.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45` Не може Станисављевић да настави игру, уместо њега је ушао Пантовић. Партизан решава прво полувреме у своју корист.

40` ГОЛ! Менинг доноси предност Партизану. Искупио се Квинси за промашај из 28. минута и уједно казнио Вождовац, који мало пре вођства гостију погодио стативу. Погрешио је Хајдин, лопта је после тога дошла до Менига, који је био скроз искоса, није деловало реално да шутне, а он је погодио контра угао и матирао Прековића.

36` Вождовац погађа стативу! Колико среће за Партизан. Немања Милојевић син некашњег тренера Звезде Владана Милојевића умало није шокирао црно-беле. Главом је гађао на центаршут Станисављевића, голман Поповић је остао укопан, али је лопта ударила у стативу. Најбоља прилика на мечу. Минут касније поново шутира Милојевић, али овог пута није био прецизан.

33` Први жути картон на утакмици добио је Јојић због фаула на средини терена.

30` Партизан опет не користи одличну ситауцију. Петљали су Мениг и Рикардо и на крају је лопта једва дошла до голмана Вождовца.

28` Велика шанса за Партизан. Мениг се сада баш обрукао. Рикардо је украо лопту једном дефанзивцу Вождовца, кренуо је ка голу, уместо да шутира решио је да одигра за Менига који се убацивао са стране, а крилни нападач Партизана је на петерцу катастрофално примио лопту, потпуно сам и док се наместио, стигао је блок, па је његов ударац завршио у спољнем делу мреже.

18`Менинг је опет побегао одбрани Вождовца и покушао да нађе Рикарда у петерцу домаћих, али лопта је била брза и није стигла до нападача Партизана.

13` Било је опасно у шеснаестерцу Вождовца. Пантић је одрадио соло акцију и пуном снагом послао центаршут по земљи, по петерцу, где није било ниједног од играча Партизана да ту лопту преусмери у мрежу. Доста среће за домаће.

10` Покушао је и Вождовац, Милојевић је одлично центрирао спољном, али одбрана Партизана у последњем тренутку отклања опасност. Само корнер за домаће после кога се ништа није десило

5` Опет прете гости. Рикардо је био у изгледној ситуацији, али је шутирао високо преко гола из добре ситуације. Није било потребе да Прековић реагује.

3` Кренуло је отворено. Прва акција Партизана, Мениг је центрирао са десне стране, одбрана домаћих је избила лопту, која је дошла до Јојића, који је тукао одмах са 17 метара - поред гола. То је била прва претња црно-белих.

УОЧИ МЕЧА

ВОЖДОВАЦ: Прековић - Ласицкас, Миловић, Станисављевић Ф , Хајдин - Пуртић, Ивезић - А. Станисављевић, Милосављевић, Милојевић - Вујновић;

Клупа: Крунић, Богдановић, Стојчев, Перошевић, Мијаиловић, Пантовић, Цветковић, Ајдиновић, Стоисављевић, Кеита, Машовић; Тренер: Александар Линта

ПАРТИЗАН: Поповић - Живковић, Милетић, Саничанин, Урошевић - Зђелар, Јојић - Пантић, Павловић, Мениг - Рикардо;

Клупа: Стевановић, Шћекић, Остојић, Миљковић, Штулић, Јовић, Лутовац, Смиљанић; Тренер: Александар Станојевић

Неће изабраницима Александра Станојевића бити лако, с обзиром да црно-бели имају доста касровских проблема, а и ривал се налази у средини табеле, па растерећено улази у меч са црно-белима.

- Сви знамо који нам је циљ у првенству. Вождовац игра на специфичном терену, са вештачком травом, тако да ћемо морати да се адаптирамо. Спремали смо се за противника и добро смо га проанализирали, рекао је тренер фудбалера Партизана уочи утакмице 18. кола Суперлиге.

Дуел против Вождовца на крову "ТЦ" Стадион долази у деликатном тренутку, после пораза од Флоре у Лиги конференција.

- У Талину нас је више од пораза пореметила повреда Лазара Марковића, видећемо колико ће трајати опоравак. Прелом кључне кости је тежак, на више места - изјавио је Станојевић на конференцији за медије.

Никола Терзић и Филип Холендер су повређени, Игор Вујачић има корона вирус и на њих тренер Партизана не може да рачуна.

- Тренер Александар Линта је веома посвећен, обраћа пажњу на детаље. Фудбалери Вождовца су изузетно агресивни и у нападу и у одбрани. Имају пуно талентованих играча и екипу за горњи део табеле. Због вештачке подлоге много боље играју код куће него на гостовањима. То што имам четири победе против њих као тренер Партизана апсолутно не значи ништа", закључио је Станојевић.