ИТАЛИЈА ЈЕ ОВО ЧЕКАЛА 32 ГОДИНЕ: Аталанта покорила Торино, Запата јунак "богиње" (ВИДЕО)

27. 11. 2021. у 22:31

ЧЕКАЛА је Италија и коначно дочекала. Аталанта је покушавала и покушавала и после 32 године успела да победи Јувентус у Торину са 1:0.

ИТАЛИЈА ЈЕ ОВО ЧЕКАЛА 32 ГОДИНЕ: Аталанта покорила Торино, Запата јунак богиње (ВИДЕО)

Дошла је "богиња провинције" на стадион "старе даме" да коначно упише тријумф. Играла је храбро и паметно и на крају успела да се радује и на тај начин стигне до треће везане победе у Серији А.

Није дуго требало тиму Ђан Пјера Гасперинија да дође до вођства. Играо се 28. минут када је Берат Ђимисти упослио Дувана Запату, а овај искоса са десне стране снажно шутирао и матирао Војчеха Шчесног.

Од тог момента није било пуно прилика на утакмици. Најбољу за изједначење пропустио је Пауло Дибала, чији покушај из слободног ударца је у петом минуту надокнаде зауставила пречка.

Аталанта је поново показала зашто многи љубитељи фудбала воле да гледају њене утакмице. Није било много голова као што је често случај када игра тим из Бергама, али ће и овај меч у коме је остварен минималан тријумф бити упамћен по рушењу једне дуге традиције.

"Богиња провинције" је сада на четвртом месту Серије А са 28 бодова, а Јувентус заузима осмо место са 21 бодом.