ЕНГЛЕСКИЊА ХОЋЕ ДА БУДЕ СРПКИЊА: Распаметило је чудо у Лисабону (ВИДЕО)

26. 11. 2021. у 22:00 >> 22:14

СРБИЈА се овог месеца пласирала на Светско првенство, и то победом над Португалијом усред Лисабона са 2:1, а јунак тог меча потпуно је опчинио Енглеску.

Tanjug/AP

Подсетимо, иако су репрезентативци Србије губили већ од другог минута, а само победа их је из Лисабона директно водила на Мундијал, десио се антологијски преокрет "отписаних" у Лисабону. Најпре су "орлови" изједначили преко Тадића, а онда су сада већ чувеним голом Александра Митровића у 90. минуту и победили.

Митровић је већ годинама омиљени играч навијачима Фулама, а у Енглеској му је и спевана песма "Mitro's on fire, your defence is terrified!", коју му често певају јер, врло често, тресе противничке мреже па су одбране често у паници пред њим, баш као што поменути стих казује.

Једна млада Енглескиња је толико опчињена "Митром" да инсистира да учи и српски, а и шета Лондоном огрнута нашом тробојком.

-  Моја 12-годишња унука, снимљена у суботу. Толико воли Митра да учи да скандира на српском. Србија добија нове пријатеље, истакао је један старији навијач Фулама.

Није она једина која би у Енглеској "да постане наше горе листе".

Недавно је после славља српских навијача у Београду, када се прослављао пласман "орлова" на Мундијал, Митровићу певано у нашој престоници, тај снимак је брзо почео да се шири интернетом, стигао и до присталица Фулама, а када је један од њих видео шта се дешава, поручио је:

- Од овог тренутка сам и ја делимично Србин.

Подсетимо, Мундијал на који се Србија пласирала одржаће се 2022. године у Катару и биће прво "зимско Светско првенство" у историји овог спорта.