ЗВЕЗДА "ПРЕЗИМИЛА" У ЕВРОПИ, АЛИ - ГДЕ? Лекција Бугарима на Маракани, све се решава у Португалији

А. Илић

25. 11. 2021. у 20:55 >> 20:43

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде славили су против Лудогореца идентичним резултатом као у Разграду (1:0). Црвено-бели су пред 22 хиљаде навијача успели да упишу битну победу, али још увек не знају у ком евро-такмичењу ће играти на пролеће, иако је постало извесно да ће "презимити" на међународној сцени.

ЗВЕЗДА ПРЕЗИМИЛА У ЕВРОПИ, АЛИ - ГДЕ? Лекција Бугарима на Маракани, све се решава у Португалији

О томе која три сценарија чекају српског првака, можете да прочитате у нашој посебној анализи: Каква драма: Ево шта треба да се деси да Црвена звезда прође даље у Лиги Европе.

А што се тиче меча на Маракани...

Кренимо редом, јер - ем је такав ред, ем је било занимљиво на самом почетку.

Већ у уводном делу утакмице Звезда је запретила. Страхиња Ераковић имао је добру прилику након што је Гонкалвес покушао да избаци лопту из свог петерца. Ударац главом дефанзивца Звезде прошао је поред гола Серђа Падта.

Уследило је нешто мирније раздобље игре. Црвена звезда је имала контролу игре и лопту у свом поседу, а све до 29. минута није било узбуђења. Борјан је одлично реаговао након ударца Гонкалвеса. Да би два минута касније Катаи пробио по левој страни, Терзиев је успео да му засмета, а потом је поново шутирао Ераковић. Био је то безопасан покушај дефанзивца домаћих.

Пред сам крај првог полувремена у судијској надокнади Мирко  Иванић се нашао у идеалној прилици, искоса је изашао пред голмана гостију, али је голман "орлова" имао доста среће, шутирао је црногорски репрезентативац у спољни део мреже.

Друго полувреме припало је Звезди. Иницијатива се домаћину исплатила у 55. минуту. Минут пре гола опробао је ударац Милан Павков, добро реагује Падт, да би онда уследила минијатура Мирка Иванића.

Прво је везиста звезде узео лопту ривалу, голман гостију изашао је пар метара испред гола, а Иванић је сјајно пласирао лопту под пречку на одушевљење домаћих навијача. На семафору је стајало 1:0.

Tekst potpisa

Звезду у наредном колу чека дуел са Брагом.

КРАЈ! ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
(Иванић 55')

90+2'  Ротариу је опробао ударац из даљине, сигуран је Милан Борјан.

90' Млади Лазетић је изашао пред голмана гостију, није му срећа била наклоњена, шутирао је крај стативе. Одличан покушај младог нападача.

89' Добар центаршут Лудогореца по десној страни, Борјан хвата лопту пре него што су се стваари закомпликовале.

84' Мајсторије Мирка Иванића гледамо у овим тренуцима. Поново је везиста шутирао, лопта је окрзнула пречку.

81' Двострука измена у Црвеној звезди. Секу Саного и Марко Лазетић ће на терен, док из игре излазе Гелор Канга и Милан Павков.

77' Чибота излази из игре, улази Ротариу.

71' Пуно посла за холандског голмана у овим тренуцима. Звезда игра искључиво пред голом ривала.

69' Канга је распалио по лопти, Падт је направио параду како би сачувао свој гол, али није морао да реагује, лопта одлази крај стативе. Добар покушај Канге из велике удаљености. Крстичић тек што је ушао у игру, а већ је добио жути картон.

68' Мења и Дејан Станковић, Крстичић ће на терен, а Петровић напушта игру.

65' Кафумана и Ману су ушли на терен, а Станислав Генчев је из игре извео Гонкалвеса и Десподова.

63' Опробао је ударац Павков, шутирао је Звездин горостас крај стативе.

55'  Гол! Немоћан је био голман Лудогореца, Иванић је узео лопту пред шеснаестерцем ривала, мајсторија Мирка Иванића за 1:0

54' Серђо Падт одлично је био постављен при шуту Милана Павкова. Изгледна прилика за Звезду завршена је корнером који потом домаћин не користи.

53' Десподов је покушао да пробије одбрану Звезде, на правом месту био је Срнић који је одузео лопту пре додавања.

50' Звезда у досадашњем току меча зна шта жели, али не и како да до тога дође. Када имају контролу лопте, круже око гола Лудогореца, али за сада мреже мирују

46' Катаи је место на терену уступио Бену.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+1' Иванић је у идеалној прилици имао велику шансу. Погодио је спољни део мреже.

40' Покушао је и Канга да угрози гол гостију, јако непрецизно.

38' Шутирао је Иванић из велике удаљености, Падт је неспретно реаговао, срећом по голмана гостију са спољног дела стативе пролази лопта.

31' Пробио је Катаи са леве стране, али су га брзо стигла тројица играча ривала, Терзиев је успео да му засмета, потом је амбициозно покушао Ераковић, ништа од свега.

29' Одлично је реаговао Борјан након добре акције Бугара, Гонкалвес је распалио по лопти, али фантастична парада голмана Звезде.

28' Катаи је покушао да проигра Павкова који није успео да примири лопту у срцу шеснаестерца.

26' Десподов покушава да пробије по десној страни, али је тај део терена закључао Радован Панков који је у два наврата добро реаговао испред искусног нападача близу средине терена.

21' Срнић је поушао на додавање Иванића да пробије по левој страни, Терзиев одличним уклизавањем спречава шансу да домаћин развије акцију до краја.

12' Спао је знатно ритам игре у овом периоду. Звезда покушава пресингом да стално контролише лопту, али не и да дође до гола ривала.

7' Десподов је повукао контру по десној страни, покушао је Сотирију главом да угрози Борјана - непрецизан је био његов покушај.

2' Страхиња Ераковић је добро реаговао након корнера Канге. Гонкалвес је преусмероио лопту до Звездиног дефанзивца који није најбоље захватио лопту.

1' Почела је утакмица на стадиону Рајко Митић. Око 25 хиљада навијача налази се на трибинама.

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда: Борјан, Драговић, Ераковић, Панков, Гајић, Срнић, Петровић, Канга, Иванића, Катаи, Павков.

Лудогорец: Падт - Пинас, Пластун, Терзиев, Икоко - Бађи, Гонкалвес, Десподов, Јанков, Чибот - Сотироу.

Станковић није могао да рачуна на Дегенека и Гобељића, јер су суспендовани због жутих картона, а ако данас буду јавно опоменути, Иванић и(ли) Павков - пропустиће наредни евро-меч црвено-белих

Навијачи Црвене звезде су развукли фантастичну кореографију на северној трибини, те иако неће присуствовати мечу успели су да пошаљу моћну поруку свом тиму.

Фудбалери српског шампиона славили су у првом дуелу у Разграду. Једини гол постигао је Гелор Канга у 64. минуту, а од 77. директним црвеним картоном Маркињоса бугарски дим играо је са играчем мање.

Тим Дејана Станковића тренутно се у групи налази на другој позицији са седам освојених бодова, иза првопласиране Браге (која има 9), а у случају победе направиће велики корак ка европском пролећу, чему се сви у Звезди надају.

ФЛАША КОЈА МОЖЕ СКУПО ДА КОШТА: Портпарол и капитен Звезде напали фото-репортера "Новости" после утакмице са Мидтјиландом

У инциденту који се десио, на свом радном месту нападнут је фото-репортер "Вечерњих новости" само зато што је радио свој посао.

Вербално, па и физички, на њега су се обрушили капитен црвено-белих Милан Борјан и портпарол клуба Миљан Милошевић.

Лудогорец се са једним освојеним бодом налази на последњем месту групе Ф, док Мидтјиланд на трећој има пет бодова.

Црвена звезда ће због инцидената навијача који су уследили након меча против Мидтјиланда у Београду овај меч играти без присуства навијача на трибинама, дозвољено је присуство само најмлађима, а очекује се око 25.000 малишана на трибинама.

Најављено је било и присуство Александра Чеферина на вечерашњем мечу, али је његов долазак након казне УЕФА отказан.

Подсетимо, пред вечерашњи меч Звезда је савладала Младост 5:1 у домаћем првенству.