СЈАЈНО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ НА "ЕТИХАДУ": Сити се реванширао ПСЖ-у, Лајпциг држао час фудбала (ВИДЕО)

24. 11. 2021. у 22:52

ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија победили су ПСЖ са 2:1 на "Етихаду" у дербију петог кола Лиге шампиона.

СЈАЈНО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ НА ЕТИХАДУ: Сити се реванширао ПСЖ-у, Лајпциг држао час фудбала (ВИДЕО)

Велики број мајстора се нашао на трави "Етихада". Публика је имала привилегију да гледа Месија, Мбапеа, Нејмара на једној, те Гундогана, Силву, Стерлинга на другој страни.

Меч је оправдао епитет дербија, посебно у другом полувремену у коме су виђена сва три поготка. То не значи да је први део меча био мање интересантан - било је и тада прилика, но мреже Едесрона и Кејлора Наваса су остале мирне.

Гости су били ти који су први повели. Играо се 50. минут када је Меси са леве стране послао лопту у казнени простор ривала, она је закачила једног играча Ситија и стигла до Мбапеа коме није било тешко да матира Бразилца на голу домаћег тима.

РАДОСТ Играчи ПСЖ-а прослављају гол Килијана Мбапеа/FOTO: AP/Tanjug

Изабраници Пепа Гвардиоле су од тог момента кренули у тоталну офанзиву и то им се исплатило. Најпре је Рахим Стерлинг искористио "случајну" асистенцију Габријела Жесуса и несметано убацио лопту у гол гостију.

Потпуни преокрет ситију донео је управо Жесус. Фантастично му је лопту спустио Бернарндо Силва, а овај је у маниру сјајних нападача какав и јесте отворио стопало и матирао Наваса.

До краја утакмице није било много изгледних прилика, па су бодови остали на "Етихаду". Сити је овим тријумфом обезбедио прво место на табели групе А. "Грађани" коло пре краја имају 12 бодова, четири више од "светаца".

Лајпциг је у Белгији одржао прави час фудбала Брижу. Немачки клуб је славио са 5:0, а меч је био решен после 26 минута игре када су гости имали три гола предности.

Изабраници Ахима Бејерлорцера су до одласка на одмор постигли још један погодак, а тачку на ову утакмицу ставио је другим голом Нкуку у трећем минуту надокнаде. Осим њега у стрелце се уписао Форсберг који је такође два пута тресао мрежу ривала, док је један гол био дело Андреа Силве.

Фудбалери Лајпцига/FOTO: AP/Tanjug

Лајпциг је изгуби све шансе да се пласира у нокаут фазу, пошто има четири бода, баш колико и Бриж и у последњем колу му предстоји борба за треће место које води у Лигу Европе. Немачки клуб дочекује Сити, док екипа из Белгије иде у Париз.