САДА ВИШЕ НЕМА ДИЛЕМЕ: Манчестер јунајтед који сте знали више не постоји (ВИДЕО)

20. 11. 2021. у 18:24

МАНЧЕСТЕР јунајтед је доживео оно што је мало ко од његових навијача мислио да је могуће.

Tanjug/AP

Екипа с Олд Трафорда је у 12. колу Премијер лиге гостовала нејаком Вотфорду који је из 11 претходних првенствених утакмица скупио само десет бодова, па се налазио тик изнад црте која дели тимове на оне који опстају у елитном рангу и оне који испадају.

И, тај и такав Вотфорд је декласирао екипу Јунајтеда.

На крају је било чак 4:1, а како је играо тим Олеа Гунара Солскјера, могло би се већ сада рећи да је у питању клуб који нема тренера. Можда ће формално отказ тек уследити, после објављивања ове вести, али је и на терену деловало као да "диригента" поред аут-линије нема.

Tanjug/AP

Оле Гунар Солскјер

Иако су наступили и Кристијано Роналдо, и иза њега моћни трио Џејдон Санчо - Бруно Фернандеш - Маркус Рашфрод, иако је међу стартерима био и искусни Немања Матић, а голман Давид де Хеа чак двапут зауставио ударце с беле тачке, то није било ни изблиза довољно да се избегне нова резултатска катастрофа.

Наиме, већ у 11. минуту иницијатива домаћих, које предводи Клаудио Ранијери, донела им је једанастеерац, који је Исмаила Сар прокоцкао чак двапут. Оба пута му је Де Хеа одбранио, а морао је "на поправни" јер је утврђено да је први пут превремено напустио гол-линију. Интересантно, иако је који секунд касније био савладан, пошто су до одбитка стигли његови ривали, Де Хеа је послат опет да брани пенал, из поменутог разлога који је утврђен прегледом снимка.

Међутим, није Вотфорд дуго чекао на вођство. Кинг је у 28. минуту искористио додавање Дениса с леве стране да неометан, са осам метара, савлада голмана Јунајтеда, а у 44. минуту Сар се искупио снажним а прецизним ударцем, којим је донео 2:0.

Послао је Солскјер на терен и Ентонија Марсијала и Донија ван де Бека, понадао се да је "то - то", када је баш Ван де Бек искористио изврсну Роналдову асистенцију главом да у 50. минуту преполови заостатак, али...

Надахнути играчи Клаудија Ранијера нокаутирали су Јунајтед у наставку меча. Посао им је био олакшан од 69. минута због "глупости" Харија Мегвајера (дефанзивац клуба из Манчестера је кренуо напред, лопту је гурнуо прејако, па је, видевши да губи посед, снажно ударио по ногама ривала који му је лопту одузео, после чега је добио други жути картон).

Бројчано јачи Вотфорд је у судијској надокнади времена головима резервисте Педра, те Емануеа Дениса који се после две асистенције уписао  у листу стрелаца, дотукао грогираног ривала који на крају није знао шта га је снашло.

Манчестер јунајтед је после петог пораза у 12 првенствених мечева (уз само пет победа, а четири изгубљене утакмице од последњих пет у Премијер лиги) седми на табели, са 12 бодова заостатка за водећим Челсијем, а Вотфорд се пробио са 17. на 16. место.

БОНУС ВИДЕО: Слободни асови - трансфери ових играча би од јануара могли да промене фудбал

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Овим потезом слудео оне који деле санкције Русима

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 13:44