АЛБАНЦИ ТУГУЈУ ЗБОГ СРБИЈЕ: "Орлићи" их усред Елбасана оставили без Европског првенства

16. 11. 2021. у 17:23

Омладинска фудбалска репрезентација Србије пласирала се у елитну рунду квалификација за "У-19" Европско првенство, упркос томе што је драматичнан меч са Француском окончан поразом од 2:1 (1:1) у утакмици трећег, завршног кола турнира одржаног у албанском граду Елбасану.

АЛБАНЦИ ТУГУЈУ ЗБОГ СРБИЈЕ: Орлићи их усред Елбасана оставили без Европског првенства

Србија је прошла даље са четири освојена  бода, и то захваљујући бољој гол-разлици (5:5) од Албаније (5:7), која је савладала Северну Македонију 3:1. Французи су освојили максималних девет бодова.

Претходно, Србија је победила Македонце 2:1 и ремизирала са Албанцима 2:2.

У мечу са "триколорима", селектор Дејан Бранковић је одлучио да играју Лукић, Деспотовски, Петковић, Суботић, Крсмановић, Ј.Митуљикић (од 69. Баждар), Милетић, Мотика, Н. Митуљикић (од 87. Ковачевић), Лазетић (од 80. Хрстић) и Ајдар.

Французи нису били бољи такмац од "орлића", који су се сјајно држали против једне од најбољих европских селекција у овом узрасту, али...

Најпре су "триколори" повели преко Чауне у трећем минуту, а онда је у 33. Ајдар наставио голгетерски низ започет у првој утакмици, када је био двоструки стрелац у победи од 2:1 над Северном Македонијом. Међутим, други жути картон и искључење Милетића у 86. минуту утицали су да Француска преузме иницијативу у завршници утакмице, а победоносни гол постигао је Аблин у петом минуту надокнаде времена. Испоставило се, био је то пораз - који нашим омладинцима није засметао на путу ка другој рунди квалификација.